نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود


نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از برگزاری نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی در استان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل‌از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی امروز یکشنبه ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲ در جلسه تقدیر از عوامل اجرایی کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان گفت: نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی، نیمه دوم اسفندماه در استان برگزار خواهد شد و استان خراسان جنوبی، اولین استانی خواهد بود که این نمایشگاه را به صورت کشوری برگزار می کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: استان خراسان جنوبی با داشتن ۹ اثر ثبت جهانی و 10۳۷ اثر ثبت ملی، جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، روستاها و شهرهای جهانی و ملی و ۱۲۰ رشته فعال صنایع‌دستی قابلیت‌های زیادی در جذب گردشگر دارد که باید با کمک و همراهی بخش‌های مختلف، زیبایی و شکوه این استان بیش از پیش معرفی شود.

شاه‌وردی بیان کرد: برگزاری اولین رویداد ملی کمپینگ و کاروانینگ خراسان جنوبی با شرکت ۶۰ خودرو از سراسر کشور در مهرماه اتفاق بسیار خوبی بود که نتیجه‌ یک کار گروهی و تیمی منسجم بود.

او خاطر نشان کرد: این رویداد که با هدف رونق گردشگری، معرفی جاذبه‌های خراسان جنوبی، توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی در استان، معرفی این نوع وسیله‌های نقلیه به عنوان بخشی از ظرفیت و زیرساخت گردشگری، توسعه سفرهای مسوولانه و ایمن همچنین ایجاد شور و نشاط اجتماعی برگزار شد، بازخورد خیلی خوبی داشت و ان‌شاءالله سال آینده نیز این رویداد ملی برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با بیان اینکه کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان هنوز نوپا است ولی اعضای این کانون، تیم بسیار باانگیزه، فعال و پویایی هستند، بیان کرد: از فعالیت‌های کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی در استان حمایت می‌کنیم و همراه‌شان خواهیم بود.

شاه‌وردی تاکید کرد: فعالیت‌های این کانون باید با نگاه توسعه گردشگری و معرفی جاذبه های استان باشد.

او افزود: با همکاری کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی، رالی استانی خانوادگی با نگاه تاریخی و معرفی جاذبه‌های گردشگری برنامه‌ریزی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: سفیر گردشگری استان در حوزه‌های دوچرخه سواری و موتورسواری نیز معرفی می‌شود.

در پایان این جلسه ابلاغ مسئولین کمیته‌های داخلی کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی به آنها تقدیم شد و از عوامل اجرایی کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان تقدیر شد.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید