نخستین گواهی‌نامه حرفه‌ای گردشگری سلامت در بانه کردستان صادر شد


نخستین گواهی‌نامه حرفه‌ای گردشگری سلامت در بانه کردستان صادر شد

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از صدور نخستین گواهی‌نامه حرفه‌ای گردشگری سلامت در شهرستان بانه خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، تیمور خالدی دراین‌باره گفت: دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آران پرواز بانه با مدیریت طاهر قسیمی پس از گذراندن مراحل لازم، برای نخستین‌بار موفق به دریافت این مجوز شد.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری کردستان با بیان اینکه مجوز خدمات گردشگری سلامت دارای اعتبار یک‌ساله است، اظهار کرد: این گواهی‌نامه برای فعالیت در حوزه جذب گردشگران داخلی و خارجی به‌منظور ارتقای سلامت و درمان صادر شده است.

او با اشاره به اینکه این اقدام توسعه و رونق گردشگری را در استان به‌همراه دارد، افزود: وجود توانمندی‌های متعدد پزشکی، مناطق درمانی طبیعی، ارزان بودن خدمات پزشکی و هم‌مرز بودن و اشتراکات فرهنگی و زبانی با اقلیم کردستان عراق از ظرفیت‌های مهم گردشگری سلامت در استان کردستان و شهرستان بانه برای جذب توریسم هستند.

خالدی عنوان کرد: دفاتری که نسبت به اخذ این گواهی‌نامه اقدام کنند می‌توانند در زمینه هرگونه خدمات گردشگری مرتبط با سلامت با رعایت قوانین و مقررات، فعالیت و این خدمات را به گردشگران داخلی و خارجی ارائه دهند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید