تشکیل کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان ویژه نوروز ١٤٠٣/ لزوم حضور پررنگ استان در نمایشگاه گردشگری تهران/دولت سیزدهم برای توسعه گردشگری کردستان پای کار است

تشکیل کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان ویژه نوروز ١٤٠٣/ لزوم حضور پررنگ استان در نمایشگاه گردشگری تهران/دولت سیزدهم برای توسعه گردشگری کردستان پای کار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان با بیان اینکه نماینده دولت سیزدهم برای توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری کردستان پای کار است، گفت: خوشبختانه استان کردستان طی دو سال اخیر توانسته است اقدامات بسیار مهمی را با همت استاندار کردستان و همراهی و همکاری دستگاه‌های مربوطه انجام دهد.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، کیومرث حبیبی روز پنج‌شنبه ٣٠ آذرماه ١٤٠٢ در اولین جلسه ستاد سفر استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات و ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران نوروزی در طرح ستاد اجرایی خدمات سفر سال ١٤٠٢ در استان مطلوب و شایسته تقدیر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان با بیان اینکه بهبود و توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان همواره در اولویت برنامه‌های دولت سیزدهم در کردستان بوده است، افزود: خوشبختانه هم‌اکنون شاهد تقویت زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی در استان هستیم.

او حضور استان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران را فرصتی طلایی برای معرفی هرچه بهتر و باشکوه‌تر ظرفیت‎ها و جاذبه‎های گردشگری کردستان دانست و عنوان کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی کردستان و شهرداران شهرهای مهمان‌پذیر استان باید در این نمایشگاه متناسب با ظرفیت و استعدادهای منطقه حضوری پررنگ داشته باشند.

حبیبی یادآور شد: امیدواریم با آمادگی تمام دستگاه‎‌های مرتبط و با ایجاد امکانات مطلوب و خدمات شایسته به گردشگران و مسافران، انگیزه حضور دوباره آنان در کردستان را فراهم کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان هم در این جلسه از تشکیل کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان خبر داد و گفت: ١٢ کمیته در قالب ستاد اجرایی خدمات سفر از تاریخ ٢٥ اسفند ١٤٠٢ تا ١٥ فرودین‌ماه ١٤٠٣ به مسافران نوروزی در استان خدمت‌رسانی خواهند کرد.

منصور مهرزاد اظهار کرد: کمیته‌ها شامل کمیته حمل‌ونقل، خدمات امدادونجات، انتظامی- امنیتی و ترافیک شهری، هماهنگی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اسکان و رفاه، برنامه‌ریزی و آمار، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی و عملکرد، کمپین ٣٠- ٦٠ استراحتگاه های بین‌راهی، رسیدگی به شکایات، بهداشت- سلامت و محیط ‌زیست و کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات امور فرهنگی و فضای مجازی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، خدمات‌دهی مطلوب و کسب رضایت مسافران و گردشگران به استان را از اهداف اصلی ستاد اجرایی خدمات سفراستان عنوان کرد و افزود: بی‌تردید هم‌افزایی بین سازمان‌ها و دستگاه‌ها و تقسیم وظایف بین آنها سبب نتیجه‌ بخش بودن فعالیت‌ها خواهد شد.

او با اشاره به رشد ١٤ درصدی اقامت گردشگران در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته،یادآور شد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ٦ میلیون نفر گردشگر وارد استان شده است.

مهرزاد در ادامه سخنانش بیان کرد: خوشبختانه استان کردستان برای دومین سال پیاپی توانست افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی را در مرز باشماق مریوان داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: ثبت سه رویداد مهم گردشگری استان در تقویم رویدادهای گردشگری کشور، برگزاری رویدادهای استانی، ملی و بین المللی گردشگری، کسب رتبه دبیرخانه برتر در ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز ۱۴۰۲، کسب رتبه برتر روابط‌عمومی این مجموعه در ارزیابی عملکرد نوروز ۱۴۰۲ از جمله اقدامات و افتخارات کسب شده در سال‌جاری بوده که این موفقیت مرهون همراهی وهمکاری بخش دولتی و بخش خصوصی بوده است.

او با اشاره به برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران اظهار کرد: این رویداد فرهنگی ۲۲ تا ۲۶ بهمن‌ماه سال‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

مهرزاد افزود: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان با همکاری شهرداری سنندج، اتاق بازرگانی، بخش خصوصی گردشگری و منطقه آزاد تجاری در این نمایشگاه با محوریت نوروز و موسیقی و گردشگری تجاری حضور خواهد یافت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان عنوان کرد: با عنایت به دستور اکید مقام عالی وزارت به موضوع رسیدگی به وضعیت سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های بین‌راهی استان، از ٤٤ مجموعه تعداد هشت مجموعه در مرحله اول تجهیز و بهسازی شده است.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید