ایران‌هراسی ساخته شده توسط استکبار جهانی را با دیپلماسی پویا خنثی کنیم/ مهمان‌نوازی و فرهنگ مردم ایران گردشگران خارجی را جذب می‌کند


ایران‌هراسی ساخته شده توسط استکبار جهانی را با دیپلماسی پویا خنثی کنیم/ مهمان‌نوازی و فرهنگ مردم ایران گردشگران خارجی را جذب می‌کند

نماینده فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ گفت: دیپلماسی در دولت سیزدهم، فعال شده و همسایگان در اولویت قرار گرفته‌اند که می‌توان از این ظرفیت برای افزایش تبادلات تجاری و جرب گردشگر استفاده کرد.

قدرت‌الله حمزه شلمزاری در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا با بیان اینکه متأسفانه دیپلماسی کشورمان در دولت‌های گذشته در حوزه ارتباط با همسایگان فعال نبوده است، گفت: ما باید با قدرت و اطمینان وارد عرصه شده و ضعفی در برابر دشمنان نداشته باشیم به خصوص که آنها با چراغ سبز همسایگان وارد منطقه شده و تبلیغاتی علیه ایران راه می‌اندازند تا ایران‌هراسی ایجاد کنند.

نماینده مردم اردل، کیار، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید با دیپلماسی قوی ورود و به همسایگان اثبات کنیم خطری برای آنها نداریم، عنوان کرد: اگر کشورهای همسایه به دنبال امنیت هستند، جمهوری اسلامی تضمین‌کننده امنیت آنهاست لذا ایران‌هراسی که استکبار جهانی ایجاد می‌کند باید با دیپلماسی فعال خودمان خنثی شود.

وی اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد و ما هیچ خطری برای کسی نداشته و حقوق کسی را پایمال نکرده‌ایم و بهترین حامی برای همسایگان ایران بوده‌ایم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر زمینه برای دیپلماسی فعال فراهم شده، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها، استفاده از ارزهای بین کشوری به جای دلار و یورو است که هم به نفع ما و هم به نفع همسایگان خواهد بود.

وی ادامه داد: هرچه ارتباطات با کشورهای خلیج فارس، همسایه و سایر کشورها به خصوص آمریکای لاتین و آفریقا و کشورهای عضو شانگهای و بریکس بیشتر شود نتایج آن را می‌توان در مقابله با نقشه‌های رژیم صهیونیستی برای ایران هراسی در منطقه دید که این نقشه‌های شوم از بین رفته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: وقتی ارتباطات کشورها و ملت‌ها با ایران بیشتر شود آن‌ها می‌بینند که مردم ایران بسیار مهمان‌نواز، خوش برخورد و با فرهنگ بوده و حتی ایران در سطح کشورهای پیشرفته است که این ارتباطات تاثیر بسیار زیادی در مقابله با ایران هراسی دارد.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید