کاروانسرای «ینگی» امام احیا می‌شود

0
اشتراک

کاروانسرای «ینگی» امام احیا می‌شود

«مهناز طاهری» در گفت‌وگو باخبرنگار ایسنا، اظهار کرد: کاروانسرای «ینگی» امام هشتگرد ظرفیت‌های زیادی دارد که تاکنون مغفول مانده است.

وی ادامه داد: بسیاری از گردشگران استان حتی نام این کاروانسرا را نشنیده اند که این امر ضرورت معرفی بهتر این اثر تاریخی را بیشتر می کند.

معاون میراث‌فرهنگی البرز افزود: هم‌اکنون این کاروانسرا شرایط چندان مساعدی نداشته و به بازسازی و احیاء نیاز دارد.

این مسئول توضیح داد: برای بازسازی این اثر نیازمند جذب اعتبار مناسب هستیم، چون بدون اعتبار هیچ اقدامی نمی‌توان انجام داد.

معاون میراث‌فرهنگی البرز با اشاره به این‌که این کاروانسرا قابلیت تبدیل به یک مکان گردشگری و تفریحی مناسب را دارد، افزود: اگر اعتبار جذب شود عملیات مرمت این اثر به پایان برسد، میراث‌فرهنگی می‌تواند اقدامات واگذاری چند ساله آن را به بخش خصوصی انجام دهد.

طاهری گفت: طب چند سال گذشته این اقدام در خصوص کاروانسرای شاه عباسی نیز انجام شده و نتیجه آن رونق حضور گردشگران در این اثر تاریخی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حال کاروانسرای شاه عباسی خوب است و بخش خصوصی با راه‌اندازی یک رستوران در این مرکز و اجرای برنامه‌های متنوع باعث شده مردم با این مجموعه آشتی کنند.

معاون میراث‌فرهنگی البرز اظهار امیدواری کرد همین اتفاق در خصوص کاروانسرای «ینگی» امام هم بیفتد تا شاهد جان گرفتن یکی دیگر آثار تاریخی استان باشیم.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.