سفر معاون رئیس جمهور به یاسوج /قلع و قمع شبانه بیش از ۵۰۰ اصله درخت در چرام/ واکنش آیت الله ملک حسینی به تغییر نام یاسوج

0
اشتراک

سفر معاون رئیس جمهور به یاسوج /قلع و قمع شبانه بیش از ۵۰۰ اصله درخت در چرام/ واکنش آیت الله ملک حسینی به تغییر نام یاسوج

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ،مهمترین اخبار استان کهگیلویه وبویراحمد را در پایگاه خبری صبح زاگرس بخوانید.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از سفر معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان و خانواده به این استان خبر داد.

فریبا رحمان‌پور اظهار داشت: شهین‌دخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان و خانواده در یک سفر دو روزه در روزهای ۲۸ و ۲۹ دی ماه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: افتتاح پارک بانوان یاسوج از مهم‌ترین برنامه‌های سفر مولاوردی به این استان خواهد بود.

رحمان‌پور حضور در شورای اداری استان، بازدید از تعاونی زنان و نشست با زنان فرهیخته و مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان را از دیگر برنامه‌های سفر مولاوردی به کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

وی بیان کرد: در دو سال اخیر، این سومین سفر معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به استان کهگیلویه و بویراحمد است که نشان از توجه ویژه معاون رئیس‌جمهور به این استان دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کار ساخت نخستین پارک بانوان یاسوج از سال ۹۳ در مساحت ۲۵ هزار متر مربع آغاز شد و این مکان، هم‌اکنون پیشرفت ۱۰۰ درصدی داشته و آماده افتتاح است.

رحمان‌پور پیست اسکی، پیست دوچرخه سواری، نیمکت‌هاینشیمن، سکوهای نشستن، و مراکز مشاوره را از مهم‌ترین امکانات این پارک نام برد و عنوان کرد: با بهره‌برداری از این پارک ضمن استفاده از فضای آن، اقدامات لازم جهت توسعه ورزش‌های همگانی انجام خواهد شد./کبنا

*****

قلع و قمع شبانه بیش از ۵۰۰ اصله درخت در طسوج چرام

بیش از ۵۰۰ اصله درخت در منطقه سردسیری و  گردگشری " دامور طسوج چرام " در کهگیلویه و بویراحمد در شب گذشته قلع و قمع شد .

متاسفانه در اقدامی زننده از سوی افرادی نا‌شناس، بیش از ۵۰۰ اصله درخت در منطقه بسیار زیبای «دامور طسوج چرام» که از مناطق گردشگری و سردسیری این شهرستان محسوب می‌شود قلع و قمع شده است.

این افراد نا‌شناس، شبانه با «تبر» به جان درختانی چون «گردو، سیب، گیلاس، هلو و شفتالو» افتاده و متاسفانه اقدام به قلع و قمع بیش از ۵۰۰ اصله درخت کرده‌اند.

منطقه زیبای «دامور طسوج چرام» متعلق به سادات رضاتوفیقی بوده که از قلع و قمع درختان خود بشدت گله‌مند و نگرانند.

این افراد نا‌شناس، ریشه درختان را قطع کرده تا این درختان دیگر سبز نشوند .

اغلب درختان دارای عمری بیش از پنج سال هستند.

«منطقه دامور طسوج چرام» در ۴۰ کیلومتری شهر چرام مرکز این شهرستان واقع شده و دارای آب و هوایی بسیار خوش و سردسیری است.

هرساله تعداد زیادی گردشگر به این منطقه سفر و از اماکن زیبای گردشگری آن استفاده می‌کنند./خبردنا

*****

یک افتتاح با طعم چند حاشیه

حضور آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه درکهگیلویه و بویراحمد، شهردار یاسوج و دیگر مسؤولان نخستین نمازخانه و حسینیه گردشگری دریاسوج افتتاح شد.

در این آیین محمدعلی جاوید با بیان این که آبشار یاسوج یکی از نقاط گردشگری  است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور است، اظهار کرد: آبشار یاسوج در فاصله دو کیلومتری مرکز شهر در شمال شهر یاسوج واقع شده و همه ساله مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

شهردار یاسوج تصریح کرد: این مکان مذهبی در مجموعه گردشگری آبشار یاسوج در مدت پنج ماه  براساس آخرین تکنولوژی معماری، گردشگری و سنتی اسلامی ساخته شده است.

13951015000744_photol

وی به زیربنای این مکان گردشگری اشاره کرد و گفت: این مجموعه دینی مذهبی ۲۶۴ مترمربع زیربنا دارد و برای ساخت آن ۴۰۰ میلیون تومان از محل درآمدهای شهرداری یاسوجسرمایه‌گذاری شده است.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: منطقه گردشگری آبشار یاسوج فاقد نمازخانه و حسینیه بوده که با  بهره‌برداری از این مکان مذهبی شرایط برای اقامه نماز و آیین‌های مذهبی مسافران فراهم شده است.

محمد‌علی جاوید در آیین بهره‌برداری از نمازخانه آبشار یاسوج اظهار کرد: یکی از کارهای ما  جلوگیری از تبعیض در عوارضات بود که در طول سه سال اخیر یک مورد نداشتیم و این بدبینی که در خصوص شهرداری و شورا بود از بین رفت.

شهردار یاسوج به پروژه‌های امسال اشاره کرد و گفت: پروژه برون سپاری خدمات شهرداری را داریم  که سه سال است در این زمینه کار می‌کنیم و یک و نیم میلیارد در این زمینه هزینه کرده‌ایم.

وی به برخی از اقدامات دیگر شهرداری یاسوج در دی ماه امسال اشاره کرد و گفت: پارک بانوان شهرداری یکی از این برنامه‌ها بود و همچنین برخی اقدامات دیگر را داشتیم که موجب رفاه حال مردم و مسافران خواهد شد.

شهردار یاسوج در ادامه به پارک آبشار اشاره کرد و گفت: این پارک به صورت غیر علمی و غیر  تخصصی خدمات به مسافران و شهروندان ارائه می‌کرد که فاز اول طرح جامع آن تا اول شهریور سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسؤول گفت: در فاز دوم به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که برای اسکان گردشگران مناسب شود و مردم و گردشگران بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.

وی در ادامه به رکود در شهرداری استان اشاره کرد و گفت: با این رکودی که وجود دارد ۱۰۰ طرح را امسال و در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسانیم که تا شهریور سال آینده و تا پایان کار این شورا انجام می‌شود.

جاوید به اسم پایتخت طبیعت ایران که برای شهر یاسوج انتخاب شده اشاره کرد و گفت: هیچ یکی از داشته‌های گذشته و آینده ما در این نام‌گذاری مورد توجه قرار نگرفته است لذا پیشنهاد ما این است که از امروز شهر یاسوج را به نام مرکز گردشگری طبیعی بنامیم و دبیرخانه آن را در این شهر راه‌اندازی و تلاش کنیم که میراث فرهنگی کشور این شهر را به عنوان مرکز گردشگری طبیعی در کشور انتخاب کند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد نسبت به تغییر نام یاسوج از پایتخت طبیعت ایران به نام مرکز گردشگری طبیعی توسط شهرداری یاسوج واکنش نشان داد و گفت: پیامبر اکرم (ص) نام‌های  زشت را تغییر می‌دادند.

واکنش آیت الله ملک حسینی به تغییر نام یاسوج

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در آیین افتتاح حسینیه و نمازخانه آبشار شهر یاسوجدر واکنش به تغییر نام یاسوج، اظهار داشت: انتظار می‌رود شهرداری یاسوج با بررسی جوانب مختلف در صورت نیاز نسبت به تغییر نام پایتخت طبیعت ایران برای شهر یاسوج اقدام کند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد از شهرداری یاسوج خواست در صورتی که نام پایتخت طبیعت ایران بار منفی دارد نسبت به تغییر نام آن اقدام و نامی زیبا همچون یاسوج پایتخت  زیبایی‌ها که در برگیرنده ابعاد مختلف انسانی و طبیعی است، اقدام کند.

وی در پاسخ به شهردار یاسوج که از یکسان سازی عوارض خبر داده بود، افزود: در این صورت این کار  شهرداری شکستن طلسم و یک رشادت است زیرا به نازپروردگی و مطالبه بیجا و افزون خواهی افراد صاحب نفود پایان می‌دهد.

آیت الله ملک حسینی اتمام چهارماهه عملیات اجرایی حسینه نمازخانه آشار یاسوج را قابل تقدیر دانست و افزود: انتظار می‌رود با توجه به انتخاب این نام و انجام این پروژه شهرداری یاسوج در زمینه  ترویج و گسترش فرهنگ حسینی و ایثار و شهادت تلاش کند.

وی گفت: شورای شهر‌ها احساس می‌کنم باید در عرصه‌های مختلف نظارت داشته باشند در حالی در برخی از این موارد در قانون پیش بینی نشده است.

آیت الله ملک حسینی با تاکید بر اینکه بعد از ارتباط با خدا باید انسان‌ها با هم ارتباط داشته باشند، گفت: رابطه انسان با طبیعت نیز بعد از آن باید مورد توجه باشد زیرا انسان نیازمند طبیعت است./بویرنیوز

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.