بانک اطلاعاتی زنان شاخص استان اصفهان دهه فجر رونمایی می‌شود

0
اشتراک

بانک اطلاعاتی زنان شاخص استان اصفهان دهه فجر رونمایی می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از چادگان، سهیلا اثنی عشران صبح امروز در جلسه کارگروه بانوان شهرستان چادگان از طراحی بانک اطلاعاتی زنان شاخص استان اصفهان برای اولین بار در کشور خبر داد و اظهار داشت: اعتبار مالی این طرح تامین شده است و در دهه فجر امسال رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: هم اکنون مشغول وارد کردن داده‌ها به این سامانه هستیم و در این سامانه نام تمام بانوان شاخص استان حتی بانوان خانه دار را هم می‌توان ثبت کرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری اصفهان بیان کرد: اطلاعات زنان موفق استان اصفهان، مراکزی که در حوزه زنان فعالیت می‌کنند و آمارهای مربوط به توانمندی‌ها و آسیب‌های جامعه زنان در این سامانه درج خواهد شد.

وی در بخشی از سخنان خود به وضعیت زنان کارتن خواب شهر اصفهان هم اشاره کرد و گفت: سرپناه برای ۵۰ تا ۶۰ نفر زن کارتن خواب در اصفهان ساخته شده است اما بیش از ۵ یا ۶ نفر به این سرپناه نمی‌آیند.

عثنی عشران ادامه داد: برخی از زنان رها شده در جامعه اعتیاد به ولنگاری دارند و این وضعیت اصلا مطلوب نیست.

مهدی اسدپور سرپرست فرمانداری چادگان هم در این جلسه گفت: یکی از مهمترین معیارها جهت سنجش درجه توسعه یافتگی یک کشور میزان اهمیت و اعتبار است که زنان در آن کشور دارا هستند.

وی افزود: هر چه حضور زنان در اجتماع، فعال‌تر و مؤثرتر باشد کشور پیشرفته‌تر و توسعه یافته‌تر خواهد شد. لیکن میزان نقش و مشارکت زنان در جامعه به‌ویژه در زمینه‌های اعتقادی، اجتماعی و فرهنگی تا حد زیادی وابسته به برخورد و نگرش آن جامعه نسبت به زن است.

سرپرست فرمانداری چادگان گفت: با توجه به ضرورت حضور و مشارکت حقیقی زنان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌ها، برای تحقق جامعه مدنی، رشد و بالندگی جامه بانوان کشور و نیز تسریع فرآیند توسعه و محقق شدن عدالت اجتماعی چنانچه به زن به عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود قطعا تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت و بستر مناسب آنان را در تمام صحنه‌ها فراهم خواهد آورد.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به توسعه همه جانبه در جامعه ضرورت آگاهی دادن، شناخت و ایجاد انگیزه، خود شناسی و خودسازی و شناساندن موقعیت به زنان بیش از هر موضوع دیگری حائز اهمیت است.

اسدپور ادامه داد: حضور فعال زنان در چند دهه اخیر در جامعه ایرانی، اعم از کسب جایگاه‌ها و موقعیت‌های علمی که نمونه آن موفقیت‌های کسب شده آنان در آزمون سراسری سال‌های اخیر است تا پذیرش نقش‌های کلیدی در سطوح عالی مدیریتی کشور که نتایج مثبت و اقبال عمومی جامعه از آن مشهود بوده، همینطور حضور مثبت زنان در محیط‌های کاری در کنار اهمیت آنان به حوزه خانواده و رسیدگی به همسر و فرزندان در کنار فعالیت‌های اجتماعی نمونه خوبی از نقش‌پذیری زنان است.

وی گفت: در شهرستان چادگان با اینکه مشکلاتی مانند کمبود باغ بانوان را داریم اما در حوزه زنان فعالیت‌های خوبی هم انجام شده است به عنوان مثال از مجموع یک هزار و ۱۴۷مورد مجوز اشتغالزایی که در ۵ سال گذشته در چادگان صادر شده است  434 مورد را در بخش زنان صادر کرده‌ایم و این مقدار ۳۸ درصد کل مجوزها بوده است.

سرپرست فرمانداری چادگان همچنین گفت: ۲ جلسه از کارگروه‌های اشتغال شهرستان چادگان به صورت اختصاصی درباره اشتغال زنان شهرستان بوده است و این اهمیت اشتغالزایی زنان را نشان می‌دهد.

حمید زمانی رئیس اداره بهزیستی چادگان هم در این جلسه گفت: از ۱۲۶ واحد ساختمانی که برای مددجویان تحت پوشش ساخته شده است ۴۲ واحد برای زنان سرپرست خانوار بوده است و همچنین در بحث اشتغال زنان سرپرست خانواری که تمایل به اخذ تسهیلات اشتغالزیی دارند می‌توانند با مراجعه به اداره بهزیستی چادگان بدون ارائه ضامن از این تسهیلات استفاده کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.