با حضور وزیر بهداشت ۲ طرح خدمات درمانی در ملایر افتتاح می شود

0
اشتراک

با حضور وزیر بهداشت ۲ طرح خدمات درمانی در ملایر افتتاح می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: چهارشنبه هفته جاری میزبان وزیر بهداشت و درمان هستیم .
عبدالعظیم رضایی افزود: با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی بخش MRI بیمارستان امام حسین(ع) با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت بهره برداری می شود که بسیار پیشرفته و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا است.
وی با بیان اینکه بخش MRI بیمارستان امام حسین(ع) نیاز مهم شهروندان و یکی از ضرورت های این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان بود، گفت: علاوه بر شهروندان ملایری، سایر نقاط جنوب استان و شهرستان های همجوار نیز می توانند از خدمات این بخش استفاده کنند.
وی بهره برداری از بخش سی سی یو ۱۹ تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع) ملایر را از دیگر برنامه های سفر وزیر بهداشت عنوان کرد و افزود: این بخش با کمک خیران ملایر در حوزه سلامت با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال احداث شده است.
رضایی ادامه داد: دیدار با مردم و مسئولان ملایر، تجلیل از خیران سلامت و بازدید از روند احداث اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر نیز از دیگر برنامه هایی است که در سفر وزیر بهداشت به ملایر پیش بینی شده است.
وی اخذ مجوز رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر و ایجاد و راه اندازی دستگاه آنژیوگرافی از مهمترین تقاضاها و درخواست های این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان در سفر وزیر بهداشت و درمان برشمرد.
علاوه بر این توسعه اورژانس بیمارستان تخصصی مهر ملایر، توسعه زیرساخت های آموزش عالی در رشته های مرتبط با حوزه بهداشت و درمان، جذب اعتبار برای احداث کلینیک بیمارستان مهر و جذب اعتبار برای احداث ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان ملایر از دیگر نیازهای بهداشتی و درمانی این شهرستان از وزیر بهداشت است که از سوی نمایندگان مردم ملایر در مجلس عنوان شده است.
شهرستان ملایر دارای سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و غرضی با حدود ۴۰۰ تخت فعال، ۷۰ پزشک متخصص، ۴۰ پزشک عمومی، ۵۰ پزشک فعال در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی، ۳۰ دندانپزشک و ۲۲ داروخانه و سه داروخانه شبانه روزی و یک کلینیک تخصصی است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
۷۵۲۸ /۶۹۹۳
خبرنگار- معصومه موسوی***انتشار دهنده:اکبر بهاروند

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.