پیکان دربی را برد، هاوش قعرنشین ماند

0
اشتراک

پیکان دربی را برد، هاوش قعرنشین ماند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، هفته شانزدهم لیگ برتر والیبال با برگزاری دیدار دوتیم پیکان و سایپا تهران آغاز شد که این بازی با برتری پیکان همراه شد. تیم سایپا قبل از این به دلیل پیروزی شهرداری ارومیه رده سوم خود را از دست داد و تلاش می کرد که با پیروزی در این بازی جایگاه خود را در لیگ پس بگیرد.

برای پیکان تهران معروف،غفور، مصطفی وند، معنوی نژاد،نظری افشار،غلامی  با سرمربی گری پیمان اکبری و برای سایپا هم شبان،شیرود، واعظی ،جدیدی ،فائزی و حیدری با سرمربی گری مسعود آرمات بازی را آغاز کردند.

پیکان در ابتدای بازی با سرویس های خوب نظری افشار ۴ بر یک از حریف پیش افتاد اما بازی در امتیاز ۵ به تساوی رسید. سرویس های  خوب وادی پاسور تیم سایپا و دریافت های بد پیکانی ها باعث برتری ۱۲ بر ۸ سایپا شد. در ادامه روند خوب سایپا ادامه داشت و این تیم ۱۶ بر ۱۲ از پیکان پیش افتاد.

بعد از وقت استراحت فنی با توپ گیری و پاس خوب مرندی و معروف، امیر غفور امتیاز ۱۳ را گرفت و پس از آن هم پیکان از روی دفاع امتیاز ۱۴ را گرفت تا آرمات درخواست وقت استراحت کند.

اسپک فرهاد نظری افشار روی پاس معنوی نژاد پیکان در امتیاز ۱۸ بازی را به تساوی کشاند. اشتباه غفور و بازی خوب سایپا باعث شد این تیم بازهم از حریف پیش بیفتد و با رقم خوردن نتیجه ۲۱-۱۹ پیمان اکبری درخواست وقت استراحت کرد.

فرهاد سال افزون به جای سعید معروف به میدان آمد تا پیکان امتیازها عقب افتاده را جبران کند اما این اتفاق رخ نداد و بازی ۲۴-۱۹ شد تا این تیم در آستانه پیروزی در این ست باشد. خطای اسپک امین اسمعیل نژاد امتیاز ۲۵ را به سایپا داد تا این ست ۲۵-۲۰ به نفع سایپا به پایان برسد.

ست دوم این بازی هم با برتری ۴ بر صفر پیکان همراه شد. ادامه بی دقتی های امیرغفور در زدن اسپک باعث شد اختلاف ساپیا با پیکان کم شود و بازی ۱۱-۹ شود.

توپ سعید شیرود به بیرون رفت و وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶-۱۱ به دست آمد. در زمانی که سعید معروف روی نیمکت نشست پیکان بازی بدی را به نمایش گذاشت و بازی ۱۹-۱۷ شد و به همین دلیل اکبری ، معروف را به زمین فرستاد.

برخورد سعید معروف با تور بازی و خطای این بازیکن بازی را ۲۱-۲۱ کرد. این موضوع با اعتراض معروف همراه شد. در اواخر ست دوم بازی نزدیک شد و دوتیم در امتیاز ۲۲ به تساوی رسیدند اما در ادامه پیکان با نتیحه ۲۵-۲۲  این ست را به نفع خود رقم زد.

در ست سوم هم این پیکان بود که ۴ بر صفر پیش افتاد تا آرمات در خواست وقت استراحت کند. در ادامه هم پیکان برتری خود را حفظ کرد و ۱۳ بر ۷ پیش افتاد. اسپک زیبای معروف امتیاز ۱۴ را برای تیمش به ارمغان آورد.

در ادامه پیکان راحت تر از قبل بازی کرد و ۲۲ بر ۱۳ پیش افتاد. پیکان راحت تر از ست قبل و بانتیجه ۲۵ بر ۱۵ به پیروزی رسید تا در ست شماره ۲ بر یک پیش بیفتد.

آرش کمالوند که در اواخر ست سوم برای سایپا به میدان آمده بود اولین سرویس ست چهارم را زد. محمدطاهر وادی از خط سرویس دو امتیاز را گرفت تا تیمش ۵ بر ۳ پیش بیفتد.

دریافت نا مناسب نظری افشار باعث شد سایپا امتیاز ۱۶ را به دست بیاورد و بازی ۱۶-۱۲ شود. در ادامه پیکان موفق شد فاصله را کم کند و بازی ۱۹-۱۸  شد.

شاگردان مسعود آرمات در ست چهارم موفق شدند بانتیجه ۲۵ بر۲۳  به برتری برسند تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم این دیدار نزدیک دنبال شد و دو تیم تا امتیاز ۶ برابر پیش رفتند اما اسپک آرش کمالوند به بیرون رفت تا پیکان ۸ بر ۶ پیش بیفتد.
محمد فلاح از خط سرویس امتیاز گرفت تا بازی ۱۱ بر ۸ شود و آرمات وقت استراحت بگیرد.

در نهایت ست پنجم دربی  با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ به نفع پیکان به پایان رسید تا در مجموع این تیم ۳ بر ۲ حریف خود را شکست بدهد. تا این تیم با ۳۹ امتیاز و ۱۴ برد صدرنشین لیگ باقی بماند. سایپا هم با یک امتیاز این بازی ۲۸ امتیازی شد.

ست های این بازی با نتایج ۲۵-۲۰، ۲۲-۲۵، ۱۵-۲۵، ۲۵-۲۳ و ۱۲-۱۵  به پایان رسید.

بانک سرمایه ، نزدیک ترین تعقیب کننده پیکان در صدرجدول هم با نتیجه ۳ بر یک صالحین ورامین را از پیش رو برداشت. ست های این بازی ۲۵-۱۷، ۲۵-۱۷ ،۳۰-۳۲، ۲۵-۲۳ به پایان رسید. صالحین ورامین که تا نیم فصل اول نتایج خوبی را کسب کرده بود و در بازی رفت هم اولین شکست بانک سرمایه در لیگ را رقم زد در هفته های گذشته با حواشی روبه رو شد تا این تیم به جز شکست نتیجه دیگری را نگیرد.

شاگردان بهروز عطایی در تیم کاله مازندران نیز در خانه خود موفق به شکست ۳ بر یک خاتم اردکان شدند. ست های این بازی ۱۸-۲۵، ۲۵-۱۷، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۱ به پایان رسید.

شهرداری تبریز و عمران ساری هم در تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری میزبان همراه شد. این بازی سه بر یک و با نتایج ۲۵-۱۹، ۲۳-۲۵، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۷ به نفع شهرداری تبریز به پایان رسید.

هاوش گنبد هم در خانه شهرداری اراک سه بر کی برابر این تیم شکست خورد تا هم چنان قعرنشین جدول رده بندی لیگ باشد.

از شش بازی این هفته لیگ ، ۴ بازی با نتیجه ۳ بر یک به پایان رسید.

نتایج کامل هفته شانزدهم لیگ برتر والیبال به شرح زیر است:
چهارشنبه ۱۵ دی
پارسه تهران صفر – شهرداری ارومیه ۳
صالحین ورامین یک – بانک سرمایه ۳
کاله مازندران ۳ – خاتم اردکان یک
شهرداری اراک ۳ – هاوش گنبد یک
شهرداری تبریز ۳ – سازمان عمران شهرداری ساری یک
سایپا تهران ۲ – پیکان تهران ۳

جدول رده‌بندی لیگ برتر والیبال تا پایان هقته شانزدهم :
۱- پیکان تهران ۳۹ امتیاز
۲- بانک سرمایه ۳۸ امتیاز
۳- شهرداری ارومیه ۳۰ امتیاز
۴- ساپیا تهران ۲۸ امتیاز
۵- پارسه تهران ۲۶ امتیاز
۶- عمران ساری ۲۰ امتیاز
۷- خاتم اردکان ۲۰ امتیاز
۸- شهرداری تبریز ۲۰ امتیاز
۹- صالحین ورامین ۱۷ امتیاز
۱۰- کاله مازندران ۱۶ امتیاز
۱۱- شهرداری اراک ۱۵ امتیاز                                    
12- هاوش گنبد ۱۰ امتیاز
انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.