چرا فرماندار مریوان از محمد باختر سرباز فداکار عیادت نکرد؟

0
اشتراک

چرا فرماندار مریوان از محمد باختر سرباز فداکار عیادت نکرد؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، انسان موجودی اجتماعی  است و بسیاری از فعالیت‌ها و مناسبات انسانی به صورت جمعی و گروهی صورت می‌پذیرند. در دین اسلام نیز به وحدت در بین مسلمین توصیه‌های زیادی شده است. از نماز جماعت گرفته تا شرکت در حج و سایر امور پسندیده. یکی دیگر از توصیه‌های دین اسلام که مورد تأکید اکثر پزشکان و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان نیز است، عیادت از بیمار و تنها نگذاشتن فرد به هنگام بیماری است که نشان از جمعی بودن روحیات افراد در موقعیت‌ها و شرایط گوناگون دارد.
 

اواخر آذر ماه سالجاری "محمد باختر"، سرباز اهل مریوان که در پادگان عجب شیر مشغول انجام خدمت وظیفه سربازی است، که در حین تلاش برای نجات سگ گرفتار شده در سیم خاردار اطراف پادگان، به علت انفجار مین پایش را از دست داد.
 

موج خبری این اتفاق و فداکاری سرباز مریوانی در اغلب رسانه های کشور به عنوان اقدام فداکارانه و قابل تقدیر جوان مریوانی منعکس شد. شامگاه دوشنبه ۶ دی سال جاری اقشار مختلف مردم مریوان با شنیدن خبر بازگشت این  سرباز چندین ساعت در صف های طولانی منتظر بازگشت وی بودند و با خود دسته های گل، بنرها و پارچه نوشته هایی به همراه داشتند.

 

 

روی دست نوشته ها و پارچه نوشته های مردم مریوان در این آیین استقبال با زبان های کُردی و فارسی نوشته شده بود: "سفیر مهربانی خوش آمدی"، "قهرمان تو مهربانی را تفسیری دیگر کردی" و " پای قطع شده تو، میله پرچم دوستداران محیط زیست برای همیشه خواهد بود" از این سرباز فداکار استقبال کردند.

در همان روزهای اولیه این حادثه کمال راست خانه جوان مریوانی با شعار پشتیبانی از محیط زیست و همدردی با همشهری سرباز خود از مریوان با دوچرخه عازم تبریز شد.
 

 در روز های اخیر تعداد زیادی از مردم، فرمانده هان نظامی ارتش مریوان، مسئولین دستگاههای اجرایی، اساتید دانشگاه و اقشار مختلف مردم از این جوان فداکار مریوانی عیادت کردند و از اقدام فداکارانه وی تقدیر و تشکر کردند اما با گذشت بیش از ۸ روز از بازگشت محمد باختر از بیمارستان " محمد فلاحی" فرماندار مریوان از سرباز فداکار مریوانی عیادت نکرده است.

 

 

پدر محمد باختر در گفتگو با خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا فرماندار شهرستان مریوان به عیادت محمد آمده است، گفت: فرماندار مریوان تاکنون به عیادت محمد نیامده است. از محمد فلاحی فرماندار مریوان انتظار می رفت در تکمیل اقدام معصومه ابتکار در قول استخدام محمد باختر در محیط زیست این شهرستان به عیادت این سرباز فداکار می رفت و از اقدام پسندیده این سرباز فداکار تقدیر می کرد.

هر چند ممکن است محمد باختر و خانواده وی از فرماندار مریوان انتظار عیادت را این این سرباز فداکار و افتخاری ملی نداشته باشند اما فرماندار شهرستان می بایست به این نکته توجه می کرد و با دلجویی و تقدیر از این سرباز پیش قدم می شد . 

 انسان موجودی اجتماعی است و بسیاری از فعالیت‌ها و مناسبات انسانی به صورت جمعی و گروهی صورت می‌پذیرند. عیادت از سرباز فداکار بعد از قطع شدن پای وی و دلداری دادند آن از سوی مسئولین و مقام عالی دولت در شهرستان کار پسندیده و قابل احترامی است که انتظار می رفت فرماندار مریوان پیش قدم می شد، اما…؟!!
 

در اشعار و متون کهن فارسی هم بارها از لذت عیادت یاد شده و این بیت مشهور سعدی که «گر طبیبانه بیایی به سر بالینم به دو عالم ندهم لذت بیماری را». هنوز برای خریدن یک دسته گل زیبا، یک جعبه شیرینی و چند کمپوت برای عیادت از افتخار مریوان، سرباز فداکار مریوانی دیر نیست.

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.