خودکفایی گندم باعث کاهش نگرانی‌ها از تراریخته‌ها شد

0
اشتراک

خودکفایی گندم باعث کاهش نگرانی‌ها از تراریخته‌ها شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی با تبریک خودکفایی ایران در تولید گندم و تحقق شعار "ما می توانیم" در این بخش توسط متخصصان کار آمد کشور اعلام کرد: خودکفایی اقتصادی در  محصول مهم  گندم  یکی از اساسی ترین پایه های استقلال برای جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر "دستیابی به خودکفایی اقتصادی" و "حفظ پایه های استقلال کشور" نقش به سزاری در "تامین سلامت افراد جامعه" دارد.

سردار جلالی در نامه خود به حجتی آورده است: با پیشرفت علم و تولید محصولات تراریخته افزایش رشد محصولات (تراریخته) نگرانی هایی را بوجود خواهد آورد.خودکفایی گندم باعث جلوگیری از همین خطرات احتمالی و کاهش نگرانی در خصوص سلامت افراد جامعه شده است.

متن نامه  کامل نامه غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به شرح زیر است:

برادر عزیز و بسیجی جناب آقای مهندس محمود حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی

خبر مسرت بخش جشن خودکفایی گندم که حاصل تلاش فعالیت کشاورزان و مدیران در سطوح مختلف کشور و با راهبری و کوشش طاقت فرسای جنابعالی محقق شده را تبریک گفته و به سهم خویش صمیمانه تشکر می کنم.

گندم به عنوان چهارمین محصول کشاورزی مهم در جهان محسوب می شود و به همین دلیل دستیابی به خودکفایی اقتصادی در این محصول مهم و یکی از اساسی ترین پایه های استقلال برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می گردد و بنابراین می توان گفت خودکفایی گندم معادل با تولید همه محصولات استراتژیک در داخل خواهد بود.

افزایش ضریب خودکفایی گندم نه تنها باعث شکوفایی صنعت کشاورزی شد، بلکه نقش بسزایی در تامین سلامت افراد جامعه خواهد داشت. با پیشرفت علم و تولید محصولات تراریخته افزایش رشد محصولات (تراریخته) نگرانی هایی را بوجود خواهد آورد.خودکفایی گندم باعث جلوگیری از همین خطرات احتمالی و کاهش نگرانی در خصوص سلامت افراد جامعه شده است.

تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که می فرمایند آنچه که در کشور ما بسیار مهم است که این ملت عزیز و سربلند، در امر تغذیه و تهیه مواد غذایی اصلی خود نباید به بیرون مرزها، هیچ احتیاجی داشته باشد که شعار "ما می توانیم" را در بخش کشاورزی و دامپروری به عنوان یکی از بخش های بنیادین نظام اقتصادی کشور توسط نیروهای متخصص و کارآمد محقق گردیده است.

حفظ جایگاه کسب شده در زمینه گندم و افزایش توفیقات جنابعالی و مجموعه وزارت جهاد کشاورزی را در سایر زمینه های اصلی مورد نیاز کشور را از خداوند بزرگ مسئلت می نمایم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.