“گندم مُدرن” در آمریکا به آرامی در حال مسموم کردن و کشتن مردم است

0
اشتراک

“گندم مُدرن” در آمریکا به آرامی در حال مسموم کردن و کشتن مردم است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری سینا؛ wire news Your نوشت: استفاده از علف کش راندآپ تولیدی شرکت مونسانتو، در طول ۴۰ سال گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است؛ بسیاری از محققان براین باور هستند که افزایش استفاده از گلایفوسیت که ماده فعال راندآپ است، منجر به افزایش بسیاری از بیماری‌های مُدرن شده است.

 

به گفته استفانی سنف (Dr. Stephanie Seneff)، یک دانشمند و محقق ارشد در موسسه تکنولوژی ماساچوست(MIT)، می‌گوید: به نظر می‌رسد گلایفوسیت به شدت با افزایش بیماری سلیاک و به طور کلی، عدم تحمل گلوتن در بدن مرتبط است؛ باکتری أفرجروث روده، که در اثر قرار گرفتن در معرض گلایفوسیت به وجود می‌آید، نقش بسیار مهمی در توسعه بیماری سلیاک ایفا می‌کند؛ بسیاری از آنزیم‌های CYP در ارتباط با بیماری سلیاک دچار اختلال می‌شود و به ما نشان می‌دهد که سرکوب شناخته شده و عمدی فعالیت آنزیم CYP در گیاهان و حیوانات توسط گلایفوسیت، یکی از اثرات موجه این علف‌کش در بروز بیماری‌ها در انسان است؛ در واقع گلایفوسیت، مسیری به سمت بیماری‌های مُدرن ازجمله سلیاک و عدم تحمل گلوتن است.

 

در گزارش علوم محیط زیست اروپا، با عنوان "موضوع داغ استفاده از علف کش گلایفوسیت در ایالات متحده و جهان" آمده است: از اواسط دهه ۱۹۹۰، افزایش قابل توجهی در مقدار گلایفوسیت اسپری شده بر روی محصولات زراعی، وجود داشته است.

 

این گزارش عنوان می‌کند: از سال ۱۹۷۴ در ایالات متحده، بیش از ۱٫۶ میلیارد کیلوگرم ماده فعال علف‌کش (گلایفوسیت) استفاده شده است، و ۱۹٪ برآورد جهانی استفاده از گلایفوسیت (۸٫۶ میلیارد کیلوگرم) بوده است؛ در سطح جهانی، استفاده گلایفوسیت تقریبا ۱۵ برابر بیشتر شده است؛ محصولات زراعی که به صورت ژنتیکی مهندسی شده‌اند و تحمل گلایفوسیت را دارند، در سال ۱۹۹۶ معرفی شدند.

 

دو سوم، از حجم کل گلایفوسیت استفاده شده در ایالات متحده، بین سال ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۴ اعمال شده که فقط در ۱۰ سال گذشته به محصولات کشاورزی اسپری شده است و سهم آمریکا در این باره در سطح جهان ۷۲ درصد بوده است.

 

در سال ۲۰۱۴، کشاورزان آمریکایی، گلایفوسیت را به میزان ۱٫۰ کیلوگرم در هر هکتار از زمین‌های زراعی استفاده کردند؛ و ۰٫۵۳ کیلوگرم در تمام گندم زارهای سراسر جهان استفاده شده است.

 

گلایفوسیت، به طور معمول بر روی ذرت، سویا و پنبه GMO  اسپری می شود اما آنچه برای بسیاری از مردم قابل درک نیست، این است که علف کش گلایفوسیت معمولا در محصول گندم غیر GMO نیز استفاده می‌شود؛ پُرواضح است که گندم درحال تبدیل شدن به یکی دیگر از رایج‌ترین محصولات اسپری شده با گلایفوسیت است.

 

در سال ۱۹۹۰، محصول گندم در ایالات متحده با رقمی بیش از ۴۹۷ هزار پوند علف‌کش پاشی شده‌اند؛ در سال ۲۰۱۴، این افزایش ۳۵ برابر بیشتر شد و به بیش از ۱۷٫۷ میلیون پوند رسید.

 

در واقع به گفته دانشمندان، "گندم مُدرن" به آرامی درحال مسموم کردن و کشتن جمعیت مردم است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.