مشاهده نشدن ابتلای پرندگان به بیماری آنفلوآنزا در آستارا

0
اشتراک

مشاهده نشدن ابتلای پرندگان به بیماری آنفلوآنزا در آستارا

بهرام پورضرب روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار افزود: یک تیم دامپزشکی آستارا متشکل از سه مامور به صورت مستمر در طول هفته، نقاط مختلف آستارا را به منظور رصد شیوع احتمالی این بیماری پایش می کنند.
وی با اشاره به اینکه بازرسی از مکان های عرضه مرغ و پرنده و پایش تالاب های آستارا به صورت جدی از اول دی ماه آغاز شده است، اضافه کرد: با وجود مهاجرت پرندگان مختلف از مناطق سردسیر، موردی از تلفات پرندگان ناشی از آنفلوآنزا در حاشیه تالاب های استیل و آق این شهرستان گزارش نشده است.
وی اظهار کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، بیماری حاد و قابل انتقال به انسان است و شیوع آن می تواند تبعات شدیدی در بهداشت عمومی جامعه در پی داشته باشد.
پورضرب از شهروندان آستارا خواست از تماس با پرندگان زنده و خرید آنها خودداری کرده و هر گونه تلفات غیرعادی پرندگان اهلی و وحشی را به شبکه دامپزشکی این شهرستان اطلاع دهند.
وی با اشاره به اینکه این بیماری از طریق تماس با مدفوع، ترشحات بینی، دهان و چشم پرنده آلوده منتقل می شود، تصریح کرد: بازار و فضایی که در آن تخم مرغ و پرندگان در شرایط شلوغ و غیربهداشتی به فروش می رسد، می تواند عامل پخش ویروس آنفلوآنزا باشد.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و محیط طبیعی و تالاب های آن، محل آمد و شد پرندگان مهاجر است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۶۰۷۰

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.