گیاه‌خواری بهترین روش تغذیه برای گروه سنی کودکان و سالمندان

0
اشتراک

گیاه‌خواری بهترین روش تغذیه برای گروه سنی کودکان و سالمندان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف،  متخصصان تغذیه باور دارند، سالم‌ترین و امن‌ترین رژیم برای کودکان و سالمندان رژیم سبزیجات و گیاه‌خواری است. 

آکادمی تغذیه و رژیم غذایی بیانیه‌ای منتشر کرده که طبق آن، گیاه‌خواری برای تمام گرو‌های سنی را با در نظر گرفتن شرایط بدنی و جبران کمبودهای این رژیم توسط مکمل‌های طبیعی مفید و لازم دانسته و ادعا کرده با این روش می‌توان از بیماری‌های قلبی، چاقی و انواع سرطان جلوگیری کرد و آمار مرگ و میر بر اثر این مسائل را تا حد زیادی کاهش داد. 

طبق گفته متخصصان تغذیه، گیاه‌خواری به دلیل نداشتن شیرینی و شوری برای افراد مسن و کودکان بسیار مفید و سالم است. این در حالیست که بعضی از پزشکان عقیده دارند رژیم سبزیجات همه گروه‌های سنی را دچار سوء تغذیه می‌کند و از دیدگاه بعضی از آنها این رژیم رد شده است. 

اعضای آکادمی تغذیه معتقدند، هر رژیم غذایی که برنامه‌ریزی شده و متعادل نباشد، می‌تواند به بدن آسیب بزند و عوارض جانبی منفی داشته باشد. 

رژیم گیاه‌خواری به معنای تنفر از گوشت و مواد غذایی گوشتی نیست و افراد می‌توانند برای سالم زیستن، مواد غذایی گوشتی خود را به حداقل برسانند و سعی کنند سبزیجات تازه، حبوبات، آجیل و غلات را جایگزین کنند. 

وعده‌های غذایی گیاه‌خواران باید شامل آهن کافی، روی و ویتامین B-12 باشد؛ از آنجاییکه رژیم سبزیجات دچار فقر این ویتامین است باید از مکمل‌های طبیعی بهره گرفت. 

 غلات کامل، حبوبات، آجیل و دانه ها، مواد مغذی کافی و سبزیجات می‌توانند از بیماری های خاص جلوگیری کنند و تضمینی برای سلامتی افراد باشند.

تحقیقات نشان داده، رژیم گیاه‌خواری سرطان پروستات را تا ۳۵ درصد، بیماری‌های قلبی را تا ۲۹ درصد و انواع سرطان را تا ۱۸ درصد کاهش می‌دهد. هم‌چنین مبادله گوشت با تخم مرغ، عدس و آجیل می‌تواند چندین سال به زندگی افراد جامعه اضافه کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.