بروزرسانی تجهیزات و فضای ۲۴۰۰ مرکز بهداشتی درمانی در کشور

0
اشتراک

بروزرسانی تجهیزات و فضای ۲۴۰۰ مرکز بهداشتی درمانی در کشور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید صمدزاده صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز دندان پزشکی اطفال امام علی(ع) در بیرجند اظهار داشت: طرح تحول در حوزه بهداشت دهان و دندان از ۲۳ فروردین‌ماه سال گذشته در کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۰ مرکز بهداشتی درمانی در کشور داریم که از این تعداد یک‎هزار و ۲۰۰ مرکز در روستاها هستند، یادآور شد: حدود ۸۰ درصد این مراکز در قبل از اجرای طرح تحول بهداشت فاقد نیرو بود.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت تصریح کرد: بیشتر مراکز بهداشتی درمانی ۲۰ سال از راه‌اندازی آنها گذشته و مستهلک شده بودند که بعد از اجرای طرح تحول شاهد بروز شدن تجهیزات و بهسازی فضای ۲ هزار و ۴۰۰ مرکز بهداشتی درمانی در سطح کشور بودیم.

صمدزاده با بیان اینکه بعد از اجرای طرح تحول موفق شدیم در مراکز بهداشتی روستایی ۹۰۰ دندان‌پزشک را فعال کنیم، افزود: تاثیر فلوراید در کاهش پوسیدگی دندان‌ها ۲۵ تا ۴۵ درصد بوده و در همین راستا برای حدود ۷ میلیون دانش‌آموز در سه نوبت طرح وارنیش فلوراید اجرا شده است.

وی ادامه داد: پوشش روستایی دندان‌پزشکی در کشور ۷۰ درصد و در خراسان جنوبی ۹۰ درصد است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت اضافه کرد: اگر روند کنونی در بحث سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان طی شود تا دو سال آینده دانش‌آموزان بدون پوسیدگی دندان خواهیم داشت.

صمدزاده یادآور شد: یکی از اهداف این است که تا پایان سال تحصیلی ۹۵-۹۶ حدود ۱۵ درصد دانش‌آموزان کشور مشکل دندان نداشته باشند.

وی از راه‌اندازی نرم‌افزار بهداشت دهان و دندان خبر داد و گفت: راه‌اندازی مرکز تجمیع از اولویت‌های ما در شهرهای بزرگ بوده و آمادگی داریم تا به مراکزی که کمبود نیرو و تجهیزات دارند کمک کنیم.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه قبل از اجرای طرح تحول که کمتر از دو سال از آغاز آن می‌گذرد سهم دولت در حوزه دندان‌پزشکی ۸ درصد بوده ولی در حال حاضر با اجرای این طرح این سهم به ۲۵ درصد رسیده است، تصریح کرد: یکی از تاکیدات وزارت بهداشت بر فعالیت مراکز در دو شیفت کاری برای ارائه خدمات بیشتر به مردم است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.