رونمایی از طرح پشتیبان مشاغل خانگی مریوان

0
اشتراک

رونمایی از طرح پشتیبان مشاغل خانگی مریوان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز چهارشنبه ایرنا، در طرح پشتیبان تسهیلات گیرنده باید حداقل ۲۰ نفر از صاحبان مشاغلی را که در تعریف شاخص‌ها و ویژگی‌های مشاغل خانگی قرار می‌‍گیرند را تحت پوشش قرار دهد و تمامی اعتبارات مشاغل خانگی مریوان در سال ۱۳۹۵ به این طرح ها تخصیص یافته است.
فرماندار مریوان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان افزود: تغییر نگرش سنتی به کار و شغل هم اکنون لازمه جامعه است و در دوره‌ای قرار داریم که وظیفه دولت تامین زیرساخت‌ها است.
محمد فلاحی افزود: هم اکنون سیاست‌های اشتغال به سمتی می‌روند که شهروندان بتوانند به صورت آزاد و با علاقه شخصی، شغل مورد نظر خود را انتخاب و به رشد و توسعه جامعه کمک کنند.
به گفته وی دوره کارفرمایی دولت در حوزه اشتغال به سر رسیده و تغییر نگاه‌ها و نگرش‌ها به این واقعیت یکی از مهمترین وظایف نهادهای مسئول در حوزه اشتغال است.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان مریوان گفت: البته این وضعیت به معنای غفلت دولت از امور زیربنایی توسعه و ارائه خدمات بنیادی به جامعه نیست.
فلاحی بر شناسایی دقیق ذینفعان و واجدان شرایط اخذ تسهیلات مشاغل خانگی تاکید کرد و افزود: از ادارات و دستگاه‌های اجرایی سطح شهرستان این توقع را داریم که طی روندی شفاف به معرفی افراد واجد شرایط بپردازند و از هرگونه اعمال نفوذ در این روند خودداری کنند.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مریوان نیز در این آیین گفت: در طرح پشتیبان تسهیلات گیرنده بایستی حداقل ۲۰ نفر از صاحبان مشاغلی را که در تعریف شاخص‌ها و ویژگی‌های مشاغل خانگی قرار می گیرند را تحت پوشش قرار دهد.
مهدی ادمن، میزان اعتبارات سال ۱۳۹۵ اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برای پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی را چهار میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: براساس تصمیم کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اولویت با افرادی است که در قالب طرح پشتیبان متقاضی دریافت تسهیلات می‌شوند.
به گفته وی، ادره ها و دستگاه‌های ذیربط مانند میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، صنعت،معدن و تجارت، و فنی و حرفه‌ای باید واجدان شرایط اخذ تسهیلات طرح پشتیبان را شناسایی و به اداره کار معرفی کنند.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند در قالب طرح پشتیبان حداکثر ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره دریافت کنند.
شهرستان مریوان ۱۶۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۲۲ هزار نفر آن در مناطق شهری و ۴۶ هزار نفر آن در مناطق روستایی ساکن هستند.
۳۰۳۴/ ۳۰۲۰
** خبرنگار: حسن حسین زاده/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.