بیکاری نباید بهانه ای برای ورود قاچاق شود / تعاونی مرز نشینان بزرگترین سو استفاده کنندگان قاچاق

0
اشتراک

بیکاری نباید بهانه ای برای ورود قاچاق شود / تعاونی مرز نشینان بزرگترین سو استفاده کنندگان قاچاق

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  پاک پرس، امروزه یکی از مشکلات موجود بحث قاچاق کالا است که به طور جدی سبب ورود کالاهای نامرغوب و ضربه به اقتصاد مقاومتی است؛ این در حالی بوده که برخی آمار اسف ناک بیکاری در استان را بهانه عدم مبارزه جدی با قاچاق می کنند.

 

تعزیرات و انتظامی تنها نهادهای مبارزه گر با قاچاق کالا هستند/ عدم وجود عزمی جدی در مبارزه با قاچاق/ تعاونی مرز نشینان بزرگترین سو استفاده کنندگان قاچاق

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: تنها تعزیرات حکومتی و انتظامی برای مبارزه با قاچاق فعال هستند.

 

داریوش جودکی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: عزم استانی و کشوری برای مبارزه با قاچاق وجود ندارد چه اینکه تا پرونده ای برای پیگیری محول می شود آماج تماسهای تلفنی و سفارشها شروع می شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تعاونی مرز نشینان را بزرگترین سو استفاده کنندگان قاچاق دانست و گفت: برخی از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به ضعفا سو استفاده می کنند و مقادیری کالا وارد می کنند که حتی نیاز کشورهای همسایه را نیز تامین می کند و بسیار مازاد بر نیاز ضعفا است.

جودکی با اشاره به اینکه صلاح عده ای در همین امر است بیان کرد: متاسفانه تنها ۲۰درصد مواد اولیه مورد استفاده در کارخانه ایران خودرو به عنوان یکی از کارخانجات بزرگ کشور تولید داخلی است.

وی خواستار ساماندهی تعاونی های مرز نشین شد و با اشاره به نابه سامانی های موجود در مرزها افزود: باید امنیت بازار برای سرمایه گذاری و تولید فراهم شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی کرمانشاه:

محکومیت ۳۳۰ میلیاردی واحدهای صنفی در کرمانشاه

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: در طول ۹ ماه امسال واحدهای صنفی متخلف استان به پرداخت ۳۲۹ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

جودکی با تشریح آمار ۹ ماهه عملکرد این سازمان، گفت: از ابتدای سال واحدهای صنفی متخلف استان به پرداخت بیش از ۳۲۹ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال در بخش های کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت، دارو و درمان محکوم شدند که بخش قاچاق کالا و ارز بیشترین میزان محکومیت ها را به خود اختصاص داده است.

 مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه بیان کرد: در مدت مذکور هفت هزار و ۳۱۴ پرونده تخلف اقتصادی وارد و هشت هزار و ۲۸۹ پرونده در بخشهای کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت، دارو و درمان مختومه شده است.

جودکی درباره جرائم اقتصادی واحدهای صنفی در بخش قاچاق کالا نیز گفت: در این بخش یک هزار و ۲۵۶ فقره پرونده وارد و یک هزار و ۲۶۴ پرونده مختومه شده است و واحدهای صنفی متخلف به پرداخت جریمه ۲۹۷ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریالی محکوم شدند.

مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، به طور جدی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرار گرفته است و این امر بدون هرگونه اغماضی انجام می شود.

 بیکاری نباید بهانه ای برای ورود قاچاق شود

 

مدیرکل بازرسی و نظارت استان کرمانشاه گفت: بیکاری نباید بهانه ای برای انجام قاچاق شود.

 

محمد جهانیان  نیز در این باره با انتقاد از زیرساخت و مدیریت مرز پرویزخان اظهار داشت: بر سر اینکه گمرک یا مدیران محلی کدام یک متولی مرزها هستند اختلافاتی وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه افزود: مرزهای غیر رسمی زیادی در استان وجود دارد که تحت نظارت گمرک نیز نمی باشد.

جهانیان با بیان اینکه صادرات و واردات برای رشد اقتصادی کشور است گفت: قاچاق کالا از آنجا که پرداخت بیمه و مالیات را به دنبال ندارد سبب رشد اقتصادی کشور نمی شود.

 افزایش ۸۰۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق در کرمانشاه

معاون عملیات فرماندهی انتظامی کرمانشاه از افزایش ۸۰۰ درصدی ارزش ریالی کشفیات قاچاق خبر داد.

سرهنگ برزو محمدی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: در طول ۹ ماه امسال از نظر ارزش ریالی کشفیات قاچاق از رشد ۸۰۰ درصدی و از نظر تشکیل پرونده از رشدی ۵۰۰ درصدی حکایت دارد.

وی افزود: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری و تدابیر ستاد کل نیروهای مسلح در برخورد با کالای قاچاق، امسال شاهد رشد چشمگیر کشفیات در این حوزه بوده ایم همچنین اکیپی ویژه در این راستا در سطح استان فعال شده است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.