موارد مشکوک به آنفلوآنزای طیور در استان بوشهر مشاهده نشده است

0
اشتراک

موارد مشکوک به آنفلوآنزای طیور در استان بوشهر مشاهده نشده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد مهدی سیمرونی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه  این استان دارای ظرفیت بالایی در پرورش و تولید گوشت مرغ  است اظهار داشت: برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای مرغی در استان بوشهر اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به سالم بودن گوشت مرغ در استان بوشهر تاکید کرد: مرغ‌هایی که از چرخه نظارت بهداشتی دامپزشکی راهی کشتارگاه‌های طیور می‌شوند و در مراکز عرضه مجاز توزیع و به فروش می‌رسند هیچگونه خطری برای سلامتی مصرف کنندگان ندارد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر در خصوص موارد مطرح شده در خصوص بیماری آنفلوآنزای پرندگان اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به مراقبت‌ها و بررسی‌های بعمل آمده در حال حاضر هیچگونه موارد مشکوک به آنفلوآنزای طیور در استان بوشهر مشاهده نشده است.

سیمرونی افزود: سیاست‌های سازمان دامپزشکی کشور بر این است که در مکان‌هایی که شیوع بیماری وجود دارد، اقدامات سریع امنیتی و بهداشتی انجام و موارد مشکوک به بیماری معدوم و منطقه با ایجاد شعاع های ۳،۱ و ۱۰ کیلومتری با ایجاد سیستم مراقبت نسبت به انتشار بیماری جلوگیری و بیماری در همان منطقه کنترل شود.

وی هشدار داد: در واقع شکار و صید پرندگان وحشی و خریداری اینگونه پرندگان از بازارهای محلی و همچنین خریداری مرغ زنده از فروشندگان دوره گردها کانون و مرکز خطر انواع بیماریهای هستند.

سیمرونی ضمن درخواست از عموم مردم  بیان کرد: ضمن عدم خریداری از اینگونه مراکز همکاری لازم را با اداره کل دامپزشکی استان برای برخورد قانونی با اینگونه موارد که سلامت جامعه را تهدید می‌کنند اعمال شود و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به شماره تلفن ۱۵۱۲ (مرکز پاسخگویی دامپزشکی) و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۸۴۹ اطلاع‌رسانی شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.