نوبت به خرید هواپیماهای کوچک رسید

0
اشتراک

نوبت به خرید هواپیماهای کوچک رسید

وند مذاکرات ایران برای نوسازی ناوگان هوایی کشور همچنان ادامه دارد. به‌طوری که مسوولان صنعت هوایی کشور، علاوه بر دو قرارداد ایرباس و بوئینگ، اینبار از نهایی شدن قرارداد دیگری با کمپانی ATR ایتالیا در روزهای آینده خبر می‌دهند. در همین راستا، اصغر فخریه کاشان ، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل، از آخرین مذاکرات با مسوولان مذاکره‌کننده از کمپانی «ای‌تی‌آر» ایتالیا طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از اقتصادنیوز ، ارزش این قرارداد برای ۲۰ فروند هواپیمای کوچک هفتاد نفره، ۴۰۰ میلیون دلار است. البته بر اساس توافق صورت گرفته بین ایران و این کمپانی ایتالیایی قرار بود ۵ فروند از این هواپیما تا پایان سال ۲۰۱۶ تحویل ایران شود که متاسفانه عملیاتی نشد. حال بر اساس قرارداد نهایی که قرار است روز چهارشنبه هفته جاری، به امضای طرفین برسد، این ۵ فروند هواپیما در ماه‌های نخست سال ۲۰۱۷ برای استفاده در مسیرهای داخلی تحویل ایران ایر داده خواهد شد.

براساس این گزارش، هواپیماهای کمپانی ATR ایتالیا که سابقه همکاری با شرکت هواپیمایی «آسمان» ایران را نیز دارد، قرار است در خطوط هوایی درون استانی فعال شوند. بر همین اساس، طبق دستور وزیر راه و شهرسازی ایران، برای خرید هواپیماهای کوچک پیگیری‌ها انجام شد تا هواپیماهای کوچک‌تر با برد کمتر که در تعریف بازرگانی ایرلاین‌ها برای «پروازهای درون استانی» مورد استفاده قرار می‌گیرد، تهیه شود.

در همین راستا، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل نیز با اشاره به جزئیات آخرین وضعیت قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR گفت: مقاماتی از کمپانی ATR روز چهارشنبه هفته جاری به تهران می‌آیند تا برای آخرین‌بار، مذاکرات بین ایران و ATR انجام بگیرد. اصغر فخریه کاشان با تاکید بر اینکه قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیما از کمپانی ATR طی این هفته به امضا خواهد رسید، اظهار کرد: نسخه آخر قرارداد ما با ATR مرور می‌شود و اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد این قرارداد به امضای طرفین خواهد رسید. قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل در مورد ارزش نهایی این قرارداد گفت: ارزش قرارداد با ATR، ۴۰۰ میلیون دلار برای ۲۰فروند هواپیمای کوچک هفتاد نفره است. به گفته فخریه کاشان، ۵ فروند از این هواپیماها تا پایان امسال تحویل ایران ایر خواهد شد. وی تاکید کرد: این هواپیماها قرار است در مسیرهای داخلی به کار گرفته شود.

معرفی شرکت هواپیماسازی ATR

شرکت هواپیماسازی ای‌‌تی‌آر (ATR) که مقر اصلی آن در شهر تولوز فرانسه واقع است، یکی از سازندگان برجسته هواپیماهایی است که حداکثر ۹۰ صندلی دارند. این شرکت هواپیماسازی که در نوامبر سال ۱۹۸۱ تاسیس شد، حاصل شراکت دو هواپیماساز عمده اروپایی یعنی ایرباس و فین‌مکانیکا است. تعداد هواپیماهای فروخته شده از سوی شرکت هواپیماسازی ای‌تی‌آر در بیش از ۱۰۰ کشور جهان بیش از ۱۵۰۰ فروند هواپیما است و این شرکت بیش از ۲۰۰ اپراتور در این کشورها دارد. به‌طور متوسط در هر ۸ ثانیه یک هواپیمای دارای موتور توربین دار این شرکت در جهان به پرواز در می‌آید. هواپیماهای دارای موتور توربین‌دار این شرکت شامل دو گروه هواپیما است: ۷۲ ATR که دارای ۷۰ صندلی است و ۴۲ ATR که دارای ۵۰ صندلی است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.