تلاش برای تبدیل دق اکبرآباد خوسف به یکی از جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی

0
اشتراک

تلاش برای تبدیل دق اکبرآباد خوسف به یکی از جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  خبرگزاری فارس از خوسف، فرماندار خوسف، معاون مدیرکل دفتر سیاسی استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی استان، معاون مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس هیئت اتومبیل‌رانی خراسان جنوبی و تعدادی از مسئولان شهرستان خوسف امروز در جاذبه کویری دق اکبرآباد گرد هم آمدند تا برای تبدیل آن به یکی از جاذبه‌های گردشگری و معرفی آن به گردشگران کمر همت ببندند و برنامه‌ریزی‌های لازم را آغاز کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: جاذبه کویری منطقه دق اکبرآباد خوسف موقعیت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در عرصه گردشگری است.

حسن رمضانی خاطرنشان کرد: این مکان با امکاناتی که به‌زودی در آن مستقر می شود به یکی از جاذبه‌های گردشگری استان خراسان جنوبی تبدیل می‌شود.

وی افزود: بخش خصوصی متقاضی سرمایه‌گذاری در جاذبه کویری منطقه دق اکبرآباد خوسف  را در قالب طرح‌های بومی‌گردی، با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت قرض‌الحسنه تا ۱۰۰ میلیون تومان از محل صندوق کارآفرینی امید حمایت می‌کنیم .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه بخشی از کار را خودمان مستقیم می‌توانیم وارد شویم، تصریح کرد: با مرمت بناهای تاریخی که در حوزه این جاذبه واقع شده مثل ارگ شیبانی ماژان که با قوت بیشتری عملیات مرمت آن به پیش خواهد رفت، این بناها به ظرفیتی برای پشتیبانی کردن جاذبه کویری منطقه دق اکبرآباد خوسف تبدیل می‌شود.

 

فرماندار خوسف نیز در این بازدید گفت: در ادامه برنامه‌ریزی و پیگیری برای تبدیل دق اکبرآباد خوسف به یکی از جاذبه‌های گردشگری، سرمایه‌گذاری و معرفی آن به گردشگران روز یکشنبه هفته جاری در محل فرمانداری با تعدادی از سرمایه‌گذاران و ادارات و مسئولان جلسه‌ای در این خصوص برگزار می‌شود.

محمد شفیعی خاطرنشان کرد: دق اکبرآباد در موقعیت جغرافیایی ۵۹ درجه و ۱۶ دقیقه شرقی و ۳۲ درجه و ۳۰ دقیقه شمالی و در ۴۷ کیلومتری جنوب شرق شهر خوسف قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه طول این دق ۲۵ کیلومتر و عرض آن در حدود ۶ کیلومتر است، افزود : در مرکز دق اکبرآباد خوسف زمین‌های قلیایی مسطح با عمق زیاد و درصد شوری نمک بالا قرار دارند که عملا از رشد هرگونه گیاهی جلوگیری می‌کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان خوسف ادامه داد: این جاذبه گردشگری در شمال غربی کویر لوت واقع شده و منطقه‌ای است وسیع از خاک‌های سله بسته که به دق اکبرآباد شهرت یافته است.  

 

شفیعی با بیان اینکه وقتی به‌صورت پیاده و یا با خودرو بر روی این دق حرکت کنید احساس زایدالوصفی به شما دست می‌دهد، گفت: دق اکبرآباد خوسف مسیر یکسره صاف با وسعتی عجیب است که خداوند معمار آن بوده است. 

وی گفت: از ویژگی‌های بارز این دق می‌توان به قابلیت استفاده در صنعت جذب توریست و همچنین انجام مسابقات رالی اتومبیلرانی اشاره کرد.

فرماندار خوسف با بیان اینکه کویر و دق زیبایی‌های خاص خود را دارند، افزود: تا به کویر و دق اکبرآباد خوسف سفر نشود و زیبایی‌ها و شگفتی‌های آن از نزدیک دیده نشود به ارزش و اهمیت آن پی برده نخواهد شد.

—————————————

گزارش و عکس از مرتضی صالحی

—————————————

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.