تلاش کنید ذهن دانش آموزان را پرسشگر و خلاق بار بیاورید

0
اشتراک

تلاش کنید ذهن دانش آموزان را پرسشگر و خلاق بار بیاورید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در مراسم تقدیر از پژوهشگران و ایده پردازان ملی استان و اعضای ستاد هفته پژوهش و فناوری استان افزود: باید تلاش کنیم ذهن دانش آموزان را پرسشگر و خلاق بار بیاوریم و لازم است آموزش و پرورش در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد و حتی رشته پژوهشگری مانند سایر رشته ها در مدارس تدریس شود.
وی ضمن یادآوری اینکه کردستان، امسال برای دومین سال به عنوان استان برتر در حوزه پژوهش معرفی شد، اظهار کرد: این امر وظیفه ما را سنگین تر می کند و باید تلاش کنیم هرچه بیشتر رو به جلو حرکت کنیم و چهره های بیشتری در عرصه تولید علم، معرفی کنیم.
زاهدی با اشاره به حضور در مراسم تقدیر از برگزیدگان کشوری حوزه پژوهش و دریافت لوح تقدیر به نمایندگی از کردستان، افزود: افتخار می کنم خدمتگذار مردمی هستم که چنین نخبگانی دارند.
استاندار کردستان ضمن تشکر از پژوهشگران و ایده پردازان کردستان که با کمترین امکانات به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده اند، گفت: امیدوارم جوانانی تربیت کنید که در آینده هرچه بیشتر افتخار آفرین باشند و کردستان در عرصه علمی کشور بیشتر بدرخشد.
زاهدی افزود: دستگاه های اجرایی استان جلسات مختلفی به منظور بررسی و رفع مشکلات و موانع توسعه و پیشرفت استان برگزار می کنند که ارتباط با مراکز پژوهشی می تواند کمک شایانی در تحقق این امر باشد.
وی اظهار کرد: ارتباط این بخش ها با مراکز پژوهشی و فناوری می تواند راهکار برون رفت از این مشکلات را برای آنها به همراه داشته باشد.
زاهدی به دانش بنیان شدن فعالیت های فختلف در دنیای امروز نیز اشاره کرد و افزود: ایده و تفکر انسان ها تبدیل به شرکت های دانش بنیان می شود و حوزه اشتغال به این سمت حرکت می کند.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای کردستان در حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: این استعداد و تلاش در کردستان وجود دارد تا با استفاده از طرح تکاپو در استان ایجاد اشتغال و ثروت کنند.
اجرای برنامه توسعه کسب، کار و اشتغال پایدار (تکاپو) با محوریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شده و شامل مراحلی از جمله صدور مجوز و حمایت ، توسعه زیر ساخت در حوزه دسترسی، توانمندسازی در راستای توسعه کسب و کارها، توسعه سرویس و خدمت و توسعه خدمات در شهرها و روستاها است.
۳۰۲۰/۱۹۰۴
**خبرنگار: عبدالله رحمانی/**انتشاردهنده: مسعود احمدی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.