رپورتاژ آگهی
تاریخ: ۲۲:۵۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
سفر به آکسفورد

سفر به آکسفورد همان طور که در خیابان های شهر آکسفورد قدم می زنید و دانش آموزان دوچرخه سوار را می بینید، این احساس در شما ایجاد می شود که قرن ها یادگیری و آموزش در سنگ های رنگی عسل، گنبدها و مناره‌های رویایی می لرزد. اگر بخواهید آخر هفته‌ی خود را در آکسفورد سپری […]

سفر به آکسفورد

همان طور که در خیابان های شهر آکسفورد قدم می زنید و دانش آموزان دوچرخه سوار را می بینید، این احساس در شما ایجاد می شود که قرن ها یادگیری و آموزش در سنگ های رنگی عسل، گنبدها و مناره‌های رویایی می لرزد. اگر بخواهید آخر هفته‌ی خود را در آکسفورد سپری کنید، از نظر کارهای سرگرم کننده و مکان های دیدنی در این شهر دانشگاهی قدیمی هیچ کمبودی نخواهید داشت. از یک تور پیاده آکسفورد برای کشف نقاطی که الهام بخش مورس و هری پاتر بودند گرفته تا پریدن با یک درخت روی رودخانه، از جمله پیشنهادات ما برای برنامه یک سفر ۴۸ ساعته در آکسفورد است. برای تعیین وقت سفارت آلمان می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.

سفر به آکسفورد

سفر به آکسفورد

شنبه صبح:

وقتی به جایی جدید می روم، دوست دارم در قدم بزنم، در فضای اطراف غرق شوم و به طور کلی با محیط آشنا شوم. پس اگر یک بعد از ظهر جمعه به آکسفورد بروید، ممکن است بخواهید به اطراف خود بپردازید و محله هتل را کشف کنید. اگر مثل من فقط ۴۸ ساعت در آکسفورد وقت دارید، گزینه دیگر پیشنهادی هم این است که یک تور پیاده روی، مخصوصا با کسانی که متخصص راهنمای مکان های محلی هستند برگزار کنید. آنها می توانند جاهای جالبی را که ممکن است به تنهایی پیدا نکنند را به شما نشان داده، و همچنین توصیه هایی داشته باشند در مورد نحوه خوردن یا نوشیدن تا دیر وقت در طول تعطیلات آخر هفته در آکسفورد. در ضمن یکی از خدمات پارت ویزا دریافت وقت سفارت ایتالیا می باشد.

با یک تور پیاده وری در آکسفورد با محیط اطراف خود آشنا شوید.

گزینه های بسیاری برای یک تور پیاده روی آکسفورد وجود دارد که برخی از آنها یک نمای کلی از تاریخ و مکان های مورد علاقه به شما می دهد، گزینه های دیگر ممکن است زمینه‌ای خاص داشته باشند مثل سریالهای کارآگاهی تلویزیونی مورس، لوئیس و اندیور که در آکسفورد فیلمبرداری شده‌اند، یا فیلم های هری پاتر که برخی از آنها از کالج های آکسفورد الهام گرفته اند.

سفر به آکسفورد

سفر به آکسفورد

شنبه ظهر: ناهار در بازار پوشیده

در گشت و گذار صبح شنبه در آکسفورد ممکن است به دنبال کافه‌ای جذاب باشید تا برای ناهار در آن توقف کنید، اما در غیر این صورت، من بلافاصله به بازار پوشیده (Covered Market) می رویم که از های استریت تا مارکت استریت ادامه دارد و روزها باز است، اما عصر بسته می شود. این بازار یکی از جالبترین بازارهای پوشیده ی قدیمی است که سقفی شیشه‌ای دارد و خانه‌ی ترکیبی از مغازه‌های مستقل و ناهارخوریهای ارزشمند است. من در Sasi تایلندی توقف کردم که بسیار شلوغ بود و طیف وسیعی از غذاهای مخصوص ناهار را همراه با برنج به قیمت ۶ £ سرو میکند و غذایی بسیار عالی دارد. همچنین اگر به دنبال یک ناهار پای دلچسب هستید میتوانید Pieminster را امتحان کنید، یا خمیر و شیر، یک نوشیدنی سالم یا اسموتی در Natural Buzz بنوشید، در Jeong’s Dosirak یک ناهار کره‌ای بخرید و یا در بار Alpha بایستید تا یک ساندویج یا سالاد همراه با مقدار زیادی سبزیجات سفارش دهید. برای دریافت وقت شنگن می توان از طریق اخذ وقت سفارت فرانسه توسط پارت ویزا استفاده کرد.

شنبه بعد از ظهر: موزه ها در آکسفورد

موزه‌های عالی یکی از بهترین مکانهایرایگان در آکسفورد است، بنابراین توصیه میکنم که ساعاتی از بعد از ظهر شنبه را، بسته به میزان علاقه‌ی خودتان، به یک یا دو مورد از این موزه ها اختصاص دهید. من عاشق موزه‌ی Ashmolean هستم، جایی که خانه‌ی مجموعه‌های بیشماری از آثار عتیقه است و همه چیز به زیبایی در محیطی روشن و مدرن نمایش داده می شود. بخشي در طبقه پايين وجود دارد که نشان دهنده‌ی اشای عجیب و غریبی است که توسط موسس موزه، Elias Ashmore، در قرن هفدهم به دانشگاه آکسفورد اهدا شده، به همراه گالری های هنری از تمدن هاي باستاني يونان، رم و بابل، مجموعه هاي ژاپني و چيني، و نقاشی های قبل از ریفلائیت تا امپرسیونیست در طبقات بالاتر. برای اخذ وقت یونان می توانید از خدمات مجموعه پارت ویزا استفاده کنید.

این مطلبو از دست ندید!  حکایتی مادرانه از زباله هایی که بوی مهربانی می دهند // روایت ورود آرتوان به بیرجند

آواز دسته جمعی در دانشگاه آکسفورد

بسیاری از کلیساهای کالج دارای خدمات آواز دسته جمعی هستند که حضور در آن ها رایگان است و شناخته شده ترین آن ها کلیسای مسیح است، اگرچه شما میتوانید در نیوکالج و کالج مگدالن هم در این سرویس ها حضور داشته باشید. من در ساعت ۶ عصر در آواز کلیسای مسیح شرکت کردم و پنجره‌های رنگ شده‌ی شیشه ای با نور شمع می درخشیدند و موسیقی سرودخوانان فضایی جادویی ایجاد کرده بود و احساس حضور در قرون تاریخی در دانشگاه آکسفورد به فرد دست میدهد و یک در پایان یک روز گشت و گذار در اینجا احساس استراحت خوبی خواهید داشت. همچنین برای تعیین وقت سفارت اسپانیا می توانید از خدمات مجموعه پارت ویزا استفاده کنید.

شنبه شب: در شهر آکسفورد کجا غذا بخوریم؟

تعداد زیادی بار، رستوران و میخانه در مرکز آکسفورد وجود دارد، بنابراین بسته به اینکه در آن لحظه کجا هستید میتوانید برای ناهار یا شام توقف کنید. برای این که احساس بهتری نسبت به اطراف داشته باشید،Gees را به شما پیشنهاد میکنم، که در آن شام خوردم. این رستوران دارای سبک مدیترانه ای است که در یک گلخانه قدیمی ویکتوریا قرار دارد و کوکتل و غذای آن عالی است، البته از مرکز آکسفورد تا آنجا ۲۰ دقیقه پیاده روی دارد، بنابراین شاید بخواهید تا آنجا تاکسی بگیرید.

یکشنبه صبح: پونت زدن (نوعی قایق) در آکسفورد

یکی از فعالیت های سرگرم کننده در آکسفورد در یک روز خوب، این است که یک پونت اجاره کنید، مخصوصا اگر گروهی دارید که می توانید همراه آنها به یک روخانه‌ی کم عمق بروید و یک تیرک چوبی بلند برای هل دادن خودتان داشته باشید. در راس پل مگدالن میتوانید با ۲۲ پوند برای یک ساعت یک پونت کرایه کنید (حداکثر ۵ نفر) و از صدای جیرجیرکها و خنده لذت ببرید، زیرا مردم ضمن این که مراقب هستند که در روخانه سقوط نکنند، سعی میکنند که خود را به تیرک شما بچسبانند. اگر محتاط تر باشید، می توانید به مدت نیم ساعت و با ۳۰ پوند به یک پونت ماشینی ملحق شوید (حداکثر ۴ نفر)، یا یک قایق پدالی یا قایق موتوری اجاره کنید که امنیتش کمی بیشتر است و احتمال افتادن در آب با آن ها کمتر است.

یکشنبه بعد از ظهر: باغ های گیاه شناسی شهر آکسفورد

درست کنار پل مگدالن، باغ گیاه شناسی آکسفورد است که یک مکان زیبا برای بازدید است، به ویژه در آب و هوای خوب. همانطور که وارد باغ میشوید، درختان زینتی و تخت های کاشته شده وجود دارد، در حالی که خانه های شیشه ای مشرف به رودخانه پر از نیلوفرهای آب، گیاهان ککتی و گرمسیری که محل زیستگاه گیاهان مختلف در سراسر جهان است نیز به چشم میخورد.

پیاده روی در چمنزار کلیسای مسیح

پیاده روی یکشنبه بعد از ظهر و قدم زدن در کنار باغ گیاه شناسی و راه رفتن در مسیر پیاده روی به سمت رودخانه و کلیسای مسیحی بسیار دلپذیر است. در مسیر بازگشت به شهر، شما می توانید تکنیک های مختلف قایق پونت را در روخانه مشاهده کنید و نمای بزرگ پشت کالجهای آکسفورد را هم ببینید.