بسیج آموزشی تغذیه با شعار ” ۱،۲،۳ غذای سالم ” در شهرستان قشم

0
اشتراک

بسیج آموزشی تغذیه با شعار ” ۱،۲،۳ غذای سالم ” در شهرستان قشم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان ، دکتر بهزادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: با توجه به تغییر سیر بیماریها به سمت بیماریهای غیر واگیر مانند: چاقی، دیابت ، فشار خون و …. و ارتباط این بیماریها با شیوه زندگی مردم که ابعاد مهم شیوه زندگی شامل نحوه تغذیه و فعالیت فیزیکی می باشد، برنامه هایی جهت مداخله و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر تحت بسیج آموزشی تغذیه با شعار " 1،۲،۳ غذای سالم" اندیشیده شد و توسط کارشناس تغذیه مرکز جامع سلامت شهر قشم به اجرا در آمد.

دکتر بهزادی بیان کرد: از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری جشنواره غذای سالم با همکاری شورای اسلامی روستای دفاری و مرکز جامع سلامت شهید ذاکری، برگزاری جلسات آموزشی جهت اولیاء دانش آموزان مدارس فرهنگ و شکوفه های انقلاب و همچنین برگزاری جلسات آموزشی جهت عموم مردم در پایگاه زینبیه محله چاه تنگو و دهیاری روستای طولا اشاره نمود.

وی همچنین افزود: برگزاری جلسات آموزشی متعدد جهت دانش آموزان و سفیران سلامت مدارس سطح شهر قشم، نصب پوستر های مربوط به بسیج آموزشی تغذیه در معرض دیدنماز گزاران نماز جمعه شهر قشم و نیز قرار دادن مطالب آموزشی در سایت شهرداری قشم (قسمت آموزش شهروندی) از دیگر برنامه های انجام شده در این خصوص می باشد.

دکتر بهزادی خاطر نشان کرد: مسابقه نقاشی و طراحی با موضوع " 1،۲،۳ غذای سالم " جهت دانش آموزان پیش دبستانی و جلسه آموزشی با موضوع کاهش مصرف چربی، نمک و قند جهت داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان قشم نیز در این ایام برگزار شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.