راهکارهای طب سنتی برای تناسب اندام و لاغری

0
اشتراک

راهکارهای طب سنتی برای تناسب اندام و لاغری

به گزارش راهنمای سفر من  دکتر سکینه مهرابی در گفتگو با خبرنگار نیزوا، اظهار کرد: چاقی و لاغری اکثر افراد جامعه به خوردن و ورودی بدنشان بستگی دارد و اگر بدنشان براساس آنچه که نیاز است بیشتر برسد چاق می شوند و اگر کمتر برسد لاغر می مانند.

وی مبنای اصلی کنترل وزن و چاقی را تنظیم و کنترل در خوردن و آشامیدن دانست و ادامه داد: در کنار این، دستورالعمل های طب سنتی را نیز برای تناسب اندام می توان به کار برد.

این پزشک حجامت را بهترین راهکار برای تناسب اندام و کنترل وزن بدن در طب سنتی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه حجامت سیستم بدن را تنظیم می کند هم برای افرادی که لاغر هستند و هم برای افرادی که چاق هستند مفید است ولی این امر با تداوم و تکرار حجامت امکان پذیر است نه با یک نوبت حجامت کردن.

مهرابی بیان کرد: تداوم در حجامت بستگی به سن و وزن دارد و به طور معمول اگر طرف یک فرد نرمال و معمولی باشد هر دو ماه یک بار باید حجامت کند.

وی اضافه کرد: فردی که لاغر است اگر لاغری اش علت داخلی مانند بیماری پرکاری تیروئید، کبد، بیماری مزمن کلیه و …نداشته باشد با تداوم حجامت اشتها پیدا می کند و به تناسب اندام فرد کمک می کند.

این پزشک حجامت را راهکاری برای لاغر شدن افراد چاق نیز دانست و اذعان کرد: از طریق حجامت خشک یا بادکش کردن نیز می توان چربی های اضافه بدن را بعد از چند ماه آب کرد.

مهرابی با تاکید بر تداوم بادکش کردن برای آب کردن چربی ها، گفت: این اقدام باید حداقل در ۳۰ جلسه ۳ مرحله ای انجام شود. به این صورت که در ۱۰ جلسه و هر روز یا دو روز یک بار بادکش انجام گیرد و یک ماه صبر کند و باز سری دوم ۱۰ جلسه دیگر به همین روش انجام گیرد  و سپس با همین فاصله زمانی سری سوم حجامت بادکش را انجام دهد.

وی تصریح کرد: با حجامت مواد زائد دفع می شود و به لحاظ داخلی نیز تنظیماتی اتفاق می افتد که باعث می شود سوخت و ساز بدن بهتر شود و فقط آنچه که نیاز است را نگه دارد.

این پزشک توصیه کرد: افراد خیلی چاق اگر به صورت مرتب حجامت کنند و آن وعده غذایی که طب سنتی تاکید دارد را رعایت کنندو به لحاظ نیاز بدنشان طبق دستورالعمل استاندارد طب سنتی غذا بخورند، بدون دردسر لاغر می شوند و بسیار کمک کننده تر از مصرف داروهای لاغری و راه های فرعی  است.

مهرابی به وعده غذایی استاندارد طب سنتی اشاره کرد و افزود: طبق این روش افراد باید صبحانه کامل  بخورند و وعده ناهار را حذف و به جای آن یک میان وعده سبک مصرف کنند و شام را نیز سبک بخورند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.