8 غذای معروف و لذیذ ترکیه که باید تجربه کنید

معروف ترین غذای ترکی
0
اشتراک

8 غذای معروف و لذیذ ترکیه که باید تجربه کنید

غذاهای ترکی همیشه به‌عنوان یکی از غذاهای اصلی در جهان طبقه‌بندی‌شده‌اند. غذاهای ترکی شهرت خود را برای داشتن عطروطعم بسیار غنی و خالص علی‌رغم سادگی ثابت کرده‌اند. یکی از رایج‌ترین غذاهای آن‌ها که کباب است را شنیده‌اید یا حتی امتحان کرده‌اید. این گوشت‌های ساده یا ترش هستند که بسته به ذائقه شما قابل خورشت یا کباب هستند. باوجود کباب‌های معروف دهان‌سوز، غذای ترکی اغلب به این غذا محدود می‌شود. درواقع غذاهای ترکی بیشتر از کباب‌های آن است! اگر به دنبال غذاهای بی‌نظیر یا بهترین غذاهای خیابانی باشید که باید در ترکیه امتحان کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشد.

 

1-پیده (نان تخت)

پیده که به‌عنوان “پیتزای ترکی” شناخته می‌شود، یک نان تخت است که پر از مواد گوشتی مانند سوکوک (سوسیس ترکی) و گوشت بره است؛ مانند یک پیتزای معمولی، پیده نیز با پنیر و سبزیجات پوشانده می‌شود. چیزی که این پیتزا را متمایز می‌کند، معمولاً پس از بیرون آمدن پیتزا از فر، آشپز روی آن تخم‌مرغ می‌شکند.

 

 

2-دونر (گوشت در یک بسته‌بندی)

دونر که به‌عنوان یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای آماده ترک شناخته می‌شود، بسته‌ای شبیه بوریتو است که با گوشت گاو، بره یا مرغ تهیه می‌شود. همچنین شامل ادویه‌های مخصوص و سبزیجات مختلف و ماست سیر است؛ بنابراین اگر عجله دارید و می‌خواهید چیزی بخورید که مطمئناً شکم شمارا پر می‌کند، یک دونر کلاسیک بخرید!

 

دونر غذای ترکی

 

3-کوزو تندیر (Kuzu Tandir)

کوزو تندیر یکی از محبوب‌ترین غذاهای گوشتی، در ترکیه شناخته‌شده است. این غذا همچنین به دلیل خوب بودن گوشتی معروف است و به‌طور سنتی با استفاده از یک اجاق مخصوص طبخ می‌شود. گوشت بره را روی زغال‌ها معلق کرده و ساعت‌ها می‌پزند تا برشته شود. گفته ده این روش طبخ، قرن‌ها پیش توسط ترک‌های سلجوقی از آسیای میانه استفاده می‌شده است. کوزو تندیر بهتر است با ماست ترکی و سیب‌زمینی سرو شود.

 

کوزو تندیر

 

4-پلو (برنج)

برنج ترکی آنقدر خوشمزه است که می‌توانید آن را به‌تنهایی بخورید. آنچه آن را از غذاهای معمولی برنج متمایز می‌کند این است که با مواد ساده‌ای مانند پیاز و ادویه‌جات، ترشی جات خاص ترکیه بسیار غلیظ شده است. اگر می‌خواهید پلو شما دارای مواد اضافی باشد، می‌توانید مرغ و انواع سبزی‌ها را نیز اضافه کنید.

 

برنج ترکی

 

 

5-مانتی (کوفته)

مانتی یک غذای عالی است که ترک ها به آن تسلط پیدا کرده‌اند؛ این غذای خوشمزه از انواع مختلف گوشت در خمیر نرم تشکیل‌شده است؛ اگر می‌خواهید گوشت را بجوشانید یا سرخ‌کنید، انتخاب با شماست. مانتی بهتر است باکره یا ماست سرو شود. اگر به دنبال چیزی آشنا و خوشمزه هستید، مانتی را امتحان کنید، این‌یک غذای عالی است.

 

مانتی

 

 

6-امام بایلدی (بادمجان شکم پر)

امام بایلدی، یک غذای کلاسیک ترکی است که حتی برای گیاهخواران نیز مناسب است. این شامل بادمجان است، که با گوجه‌فرنگی خردشده، سیر و پیاز پرشده و سپس در روغن‌زیتون پخته می‌شود. این ظرف بادمجان شکم پر و جوش‌خورده را می‌توانید گرم یا در دمای اتاق سرو کنید. این می‌تواند یک غذای فرعی برای یک وعده غذایی بزرگ یا یک غذای اصلی برای افرادی باشد که محدودیت‌های غذایی دارند.

مانتی غذای ترکی

منبع

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.