کاخ ورسای فرانسه؛ معرفی 10 مکان دیدنی وجالب

کاخ ورسای
0
اشتراک

کاخ ورسای فرانسه؛ معرفی 10 مکان دیدنی وجالب

کاخ ورسای، در خارج از پاریس، یک شهر باشکوه فرانسه با ریشه های سلطنتی عمیق است که به دلیل کاخ و باغ‌هایش در سطح بین‌المللی شهرت دارد. از پایتخت فرانسه تا این کاخ حدود یک ساعت است. برای کشف یک تاریخ غنی و برخی از دیدنی‌ترین معماری این کشور، ارزش سفر را دارد.

 

کاخ ورسای

 

کاخ ورسای

 

کاخ ورسای، یک میراث جهانی یونسکو، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های محبوب در اروپا است. این بنا در سال 1623 ساخته شد و توسط لوئی چهاردهم تغییر شکل و گسترش یافت. امروزه این‌ یک نمونه خیره‌کننده از معماری و هنر فرانسه قرن 17 و 18 است که دارای اتاق‌های زیادی برای استفاده است. این کاخ که به‌خوبی محافظت‌شده و هرروز دایر است، بیشتر آپارتمان‌هایش که با طلا، کریستال و گوهرهای گران‌بهای آراسته‌شده‌اند.

 

 

باغ‌های ورسای

 

باغ ورسای

 

این باغ‌ها با مساحت 800 هکتار با مجسمه‌ها، گل‌های نادر و سرسبز، در سال 1979 به‌عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شد، حیرت انگیز است؛ بنابراین چمنزارها و چشمه‌های بزرگ آن با دقت مراقبت می شوند. برنامه‌ریزی بازدید خود را در طول تابستان انجام دهید که هرروز نمایش آب انجام می‌شود.

 

گراند تریانون (Grand Trianon)

 

Versailles Cathedral

 

بنا به درخواست پادشاه لوئی چهاردهم، کاخی کوچک در محوطه ورسای است که پناهگاه پادشاهان بود. پادشاهان در اینجا شراب می‌خوردند و شام می‌خوردند (بدون رعایت آداب‌ورسوم دقیق دادگاه) این کاخ اکنون به‌عنوان اقامتگاه ریاست جمهوری فرانسه برای میزبانی مقامات خارجی استفاده می‌شود. برای لذت بردن از شکوفه‌های پرتقال، در اطراف چتوی قدم بزنید.

 

اپرای رویال ورسای

اپرای سلطنتی ورسای، طراحی‌شده توسط آنژژاک گابریل، در ضلع شمالی کاخ ورسای قرار دارد. این بنا عمدتاً از چوب ساخته‌شده است؛ ویژگی این ساختمان تولید صوت عالی است. این خانه اپرا می‌تواند تا 1200 تماشاگر را در اجراهای خود پذیرا باشد.

همچنین به‌عنوان یک سالن رقص عمل می‌کند، نورافشان‌های باشکوه و رقص‌های سنتی سالن، فضای افسانه‌ای ایجاد می‌کنند.

 

کلیسای جامع کاخ ورسای

 

کلیسا جامع

 

کلیسای جامع کاخ ورسای، یک بنای یادبود ملی فرانسه، کلیسای برجسته کاتولیک روم است. این بنا به‌عنوان یک کلیسای ساده ساخته‌شده است و اولین سنگ آن در اواسط قرن هجدهم توسط لوئی پانزده گذاشته شد. در دوران انقلاب فرانسه دچار آشفتگی شدیدی شد، اما سرانجام در سال 1843 به‌عنوان کلیسای جامع تقدیس شد. شما می‌توانید تعداد زیادی نقاشی به سبک باروک مشاهده کنید.

 

تالار آینه‌ها کاخ ورسای

 

تالار ایینه

 

تالار آینه‌ها، در کاخ ورسای، به‌عنوان یک مکان ملاقات روزانه برای پادشاه و ملکه بوده است که آپارتمان‌های آن‌ها از طریق یک گذرگاه متصل شده. بیش از 350 آینه این تالار را تزئین کرده‌اند، با 17 طاق تزئین آینه که منعکس‌کننده پنجره‌های طلاکاری شده و طاق دار هستند و منظره‌ای خارق‌العاده از طلا و کریستال ایجاد می‌کنند. این توقفگاه محبوب ورسای است، بنابراین برای جلوگیری از ازدحام زیاد ظهر زود به اینجا بروید.

 

 

کلیسای سلطنتی

 

کلیسای سلطنتی کاخ ورسای

 

ساخت کلیسای سلطنتی، در کاخ ورسای، در سال 1710 به پایان رسید. به لطف کف‌پوش‌های مرمر رنگارنگ، مجسمه‌های بزرگ و نقاشی‌های برجسته، الهام‌بخش بسیاری از کلیساهای دیگر اروپا شد. در سلطنت فرانسه، گویا شاه توسط خدا انتخاب‌شده است و ستون‌های برجسته و محراب‌های نفیس همه نشانه این امر هستند. امروزه از کلیسای کوچک اغلب به‌عنوان محلی برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی استفاده می‌شود و یا برای مجالس خصوصی اجاره می‌شود.

 

 

نتردام کاخ ورسای

کلیسای نتردام در ورسای، به‌عنوان عبادتگاه در سال 1686 ساخته شد تا نیازهای شهر در حال رشد را تأمین کند. این ساختمان در میان بناهای دیدنی ورسای کوچک است، اما نمونه‌ای از معماری بزرگ نئوکلاسیک و مجسمه‌هایی از “Pierre Mazzeline” و  “Noël Jouvenet” است. این کلیسا یک‌بار همه ازدواج‌ها، تولدها و مرگ‌های خانواده سلطنتی فرانسه را ثبت کرده و از آگوست 2005 به‌عنوان یک بنای تاریخی طبقه‌بندی‌شده است.

 

پیت تریانون (Petit Trianon)

 

Petit Trianon

 

پیت تریانون، واقع در پارک گراند تریانون، تقریباً یک قرن پس از نمونه قبلی خود ساخته شد و برای معشوقه اشرافی “مادام دی پمپادور” طراحی شد. پیت تریانون بعدها به پناهگاهی برای “ماری آنتوانت” سلطنتی تبدیل شد که از آن به‌عنوان پناهگاهی برای مسئولیت‌های درباری خود استفاده کرد. تزئینات چوبی، تزئینات غنی و ستون‌های بزرگ مرمر مشخصه پیت تریانون است که با چهارباغ جذاب و متنوع احاطه‌شده است.

 

 

 

بازارهای ورسای

ورسای علاوه بر اینکه کاخ‌ها و اقامتگاه‌های مجلل است، دارای بازارهای شلوغ و دکه‌های خیابان نیز است. غرفه‌های بازار باستانی این شهر به قرن 17 برمی‌گردد و بخشی از زندگی روزمره بود، تا سال 1841 که بازار پوشیده‌ای جای آن‌ها را گرفت بازارهای برتر ورسای شامل بازار نتردام، ارائه طیف وسیعی از غذاهای تازه فرانسوی  از بریوش تا پای قورباغه و بازار ژوسیو-مونترویل، بهترین مکان برای خرید محصولات ارگانیک است.

منبع

 

 

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.