تغییر کاربری و عدم پرداخت عوارض منجر به پلمپ تعدادی از دکه های سنندج شد

0
اشتراک

تغییر کاربری و عدم پرداخت عوارض منجر به پلمپ تعدادی از دکه های سنندج شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایرنا، هه تاو فریدونی روز پنجشنبه در جلسه با دکه داران سطح شهر سنندج اظهار کرد: براساس بند ۲تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، دکه هایی که بدون مجوز و قرارداد باشند باید از معابر جمع آوری شوند.
وی افزود: بسیاری از دکه های سطح شهر فاقد قرارداد بوده و با توجه به دعوت نامه های مکرر مبنی بر اخذ قرارداد و پرداخت عوارض هیچ اقدامی انجام نداده و این امر منجر به پلمپ این دکه ها با حکم مراجع قضایی شد.
مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری سنندج ادامه داد: با مالکان این دکه ها چندین بار مکاتبه در خصوص تشکیل پرونده و اخذ قرارداد و همچنین پرداخت عوارض صورت گرفته اما مالکان هیچگونه همکاری در این خصوص نداشتند.
وی اظهار کرد: مالکان این دکه ها می توانند با تشکیل پرونده و اخذ قرارداد با این سازمان نسبت به رفع پلمپ دکه های خود اقدام کنند.
فریدونی گفت: همانگونه که شهروندان به دنبال حق و حقوق هستند ما نیز موظف به رعایت و اجرای قانون در جهت جلوگیری از تضعیف حق و حقوق شهرداری هستیم.
وی با بیان اینکه در راستای زیبای سازی و اجرای قانوان طرح ساماندهی دکه های سطح شهر در دستور کار این سازمان قرار گرفته است افزود: ۱۵۶ دکه در سطح شهر وجود دارد که هیچ کدام از آنها قراردادی با این سازمان نداشته و قرارداهای آنها به سالهای دهه ۶۰ و ۷۰ برمی گردد.
فریدونی با بیان اینکه جمع آوری و اجاره این دکه به اشخاصی دیگر جزو برنامه های این سازمان نیست گفت: این سازمان با اجری طرح ساماندهی دکه ها به دنبال قانونی کردن فعالیت آنها است.
وی ادامه داد: دکه های جدید دارای ابعاد۱٫۷۰ در ۲ متر است که به شکل زیبایی طراحی شده و در صورت همکاری مالکان، دکه های جدبد دارای ابعاد بزرگتر و زیبا تر است.
در این جلسه دکه داران برخی از مشکلات خود را مطرح کردند و مقرر شد نسخه ای از قرارداد درمیان دکه داران توزیع شود و دکه داران نیز سریعا نسبت به تشکیل پرونده و اخذ قرارداد با سازمان اقدام کنند.
/۳۰۲۰۷۳۴۸
**خبرنگار: افسانه گلباغی/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.