تکذیب وجود آنفولانزای مرغی در خراسان رضوی/ با خیال راحت گوشت مرغ و تخم‌مرغ مصرف کنید

0
اشتراک

تکذیب وجود آنفولانزای مرغی در خراسان رضوی/ با خیال راحت گوشت مرغ و تخم‌مرغ مصرف کنید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجعفر صادقی، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار «نبض شهر»، پیرامون شیوع آنفولانزای حاد پرندگان در خراسان رضوی اظهار داشت: هیچ‌گونه آنفولانزای حاد پرندگان در مشهد و خراسان رضوی شناسایی و گزارش داده نشده است.

وی بابیان اینکه همه‌ساله با شروع فصل سرما و ورود پرندگان مهاجر به تالاب‌های کشور شاهد شیوع این بیماری در میان دیگر پرندگان و در مواردی انتقال آن به انسان بوده‌ایم، افزود: خوشبختانه امسال با انجام تدابیر پیشگیرانه از طریق وزارت بهداشت و مردم هیچ مورد انتقال ویروس آنفولانزای پرندگان به انسان در سراسر استان و کشور گزارش نشده است.

صادقی تصریح کرد: حتی در تالاب‌های استان خراسان رضوی نیز هیچ موردی از آنفولانزای پرندگان مشاهده نشده است و مردم می‌توانند با خیال راحت به مصرف گوشت مرغ و تخم‌مرغ بپردازند.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص شیوع آنفولانزای انسانی در استان نیز گفت: سال گذشته این بیماری در سطح استان شیوع چشم‌گیری داشت که باعث بروز مشکلات فراوانی شد اما خوشبختانه امسال با اجرای طرح‌های پیشگیرانه و آموزش آحاد مردم، تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر شیوع این بیماری به دست ما نرسیده است.

وی تأکید کرد: بهترین روش مقابله با بیماری آنفولانزا پیشگیری از ابتلا به این بیماری است که خوشبختانه بسیاری از افراد جامعه با واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی توانسته‌اند این بیماری را کنترل کرده و از شیوع گسترده آن جلوگیری شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.