روستای مافی کندی سلماس جزو ۵ روستای پایلوت کشور در طرح روستای بدون بیکار

0
اشتراک

روستای مافی کندی سلماس جزو ۵ روستای پایلوت کشور در طرح روستای بدون بیکار

«جعفر قلی‌پور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید استان با حمایت دولت تدبیر و امید بالغ بر ۴۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در آذربایجان‌غربی پرداخت کرده است که سبب ایجاد هزار و ۸۳۴ فرصت شغلی در سطح استان شده است.

قلی‌پور تصریح کرد: خوشبختانه با اهمیت دادن دولت به روستاها و روستانشینان، اعتبارات و تسهیلات خوبی برای روستائیان در زمینه‌های مختلف از جمله اشتغال پرداخت شده است و طرح روستای بدون بیکار یا «یک روستا یک محصول» از جمله طرح‌های خوبی است که در سطح کشور در حال اجراست.

وی افزود: مجموعه صندوق کارآفرینی امید در سطح کشور، ۵ روستا را به‌عنوان روستای پایلوت در طرح روستای بدون بیکار یا «یک روستا یک محصول» انتخاب کرده  که روستای مافی کندی شهرستان سلماس نیز در زمره این روستاهای پایلوت گزینش شده است.

مدیرکل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی تصریح کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم با ارائه تسهیلات کارفرمایی، کارآفرینی و خوداشتغالی در روستای مافی کندی، عمده روستائیان این روستا در صنعت تولید پولی‌استر و مجسمه‌های پلی‌استر مشغول به کار شوند و سایر روستانشینان نیز به تناسب توان و تخصص خود به حرفه‌ای مشغول شده و نان‌آور خانه خود باشند.

قلی‌پور یادآور شد: ایجاد اشتغال در روستاها موجب ثبات اسکان روستایی، جلوگیری از مهاجرت به شهرها و نیز رونق تولید روستایی در سطح استان خواهد شد و در تلاشیم تا در روستاهای سطح استان زمینه ایجاد هر چه بیشتر اشتغال را با ارائه تسهیلات گوناگون فراهم آوریم.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.