۲۲ واحد مجهز تک زایمان طبیعی« LDR» در خراسان جنوبی راه انداز می شود

0
اشتراک

۲۲ واحد مجهز تک زایمان طبیعی« LDR» در خراسان جنوبی راه انداز می شود

دکتر محمد دهقانی روز دوشنبه در حاشیه تحویل برخی از تجهیزات مورد نیاز واحد های یادشده به دانشگاه به خبرنگاران، افزود: راه اندازی این واحدها یکی از اهداف سیاست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای طرح تحول نظام سلامت است که سیاست اصلی آن ترویج زایمان طبیعی و افزایش باروری سالم است.
به گفته وی در طرح زایمان طبیعی و طرح تشویق افزایش زایمان طبیعی یکی از اقدام های مورد بررسی، بحث راه اندازی واحدهای تک نفر زایمان است که این واحد ها به عنوان یک فضای خصوصی برای مادر باردار در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: همچنین در این واحدها محلی برای استقرار همراه بیمار و نوزاد در نظر گرفته شد و مادر در تمام مراحل قبل، حین و بعد از زایمان در این فضای اختصاصی با امکانات و تجهیزات مورد نیاز در این اتاق ها قرار می گیرد و با آرامش خاطر زایمان طبیعی را انجام می دهد.
به گفته وی تجهیزاتی که تحویل شد، شامل تخت های زایمان، فتال مانیتور، سونی کیت، دستگاه های حرفه ای مربوط به فشار سنج مادر و جنین و سایر امکاناتی است که برای یک زایمان طبیعی لازم است در اختیار تیم درمان و مادر گذاشته می شود.
به گفته دهقانی در هر واحد یادشده ۴۰۰ میلیون ریال تجهیزات در نظر گرفته شد که از مجموع این واحد ها،۱۴ مورد مربوط به بیمارستان ولی عصر بیرجند، پنج واحد مربوط به قاین و تجهیزات سه واحد نیز مربوط به طبس است که به زودی تحویل این مراکز خواهد شد.
وی در ادامه از تجهیز ۱۱ واحد « LDR» دیگر در شهرستان های فردوس، بشرویه و نهبندان خبر داد و افزود: از این واحدها پنج مورد به فردوس، سه واحد در بشرویه و سه واحد هم در نهبندان راه اندازی می شود که در حال حاضر نیمی از فضای فیزیکی تکمیل و برای تجهیز این واحدها مکاتبه لازم انجام شده است.
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
*۳۲۱۵*۲۰۴۷*خبرنگار- محمد رسول ابراهیمی اسفدن* انتشار دهنده -عباسقلی اشکورجیری

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.