نرخ بیکاری زنجان تا پایان شهریور به ۸٫۴ درصد رسید

0
اشتراک

نرخ بیکاری زنجان تا پایان شهریور به ۸٫۴ درصد رسید

احمد غریوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نرخ بیکاری استان زنجان در سال ۹۱، ۱۱٫۲ درصد و در همین سال در سطح کشور ۱۲٫۱ درصد بود، این نرخ در سال گذشته در زنجان به ۹٫۶ درصد و در کشور به ۱۱ درصد رسید.
وی یادآورشد: با ثبت ۸٫۴ درصد، زنجان در سال جاری در زمره استان هایی قرار گرفت که همچنان با نرخ بیکاری تک رقمی پیش می رود.
غریوی به میزان مشارکت اقتصادی استان زنجان اشاره و اظهار کرد: نرخ مشارکت اقتصادی زنجان در سال ۹۱ ۴۲٫۱ و در کشور ۳۷٫۴ درصد بود که این رقم در تابستان امسال در این استان به ۴۵٫۱ و در متوسط کشوری به ۴۰٫۴ درصد رسیده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سهم اشتغال بخش کشاورزی در سال گذشته در این استان ۳۱٫۸ و در سال جاری ۳۵٫۳ درصد بود.
وی خاطرنشان کرد: سهم اشتغال در بخش صنعت در سال گذشته ۳۱٫۸ درصد و در سال جاری ۳۲٫۱ درصد ثبت شد.
غریوی ادامه داد: سهم اشتغال بخش خدمات ۳۶٫۵ درصد در سال گذشته و ۳۲٫۶ درصد در سال جاری ثبت شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: این ارقام در حالی است که نرخ اشتغال کشور در بخش کشاورزی در سال جاری ۱۹٫۴، در بخش صنعت ۳۱٫۵ و در بخش خدمات ۴۹٫۱ درصد ثبت شده است.
وی نرخ بیکاری زنان ۱۰ ساله و بیشتر را در سال ۹۴، ۱۲٫۷ درصد و مردان را ۸٫۹ درصد برشمرد و از ثبت نرخ بیکاری ۱۲٫۲ درصدی در نقاط شهری و ۵٫۶ درصدی این بخش در نقاط روستایی خبر داد.
غریوی نرخ بیکاری جوانان ۱۵- ۲۴ ساله در سال گذشته را ۱۹٫۹ درصد اعلام کرد و اضافه کرد: نرخ بیکاری جوانان ۱۵-۲۴ ساله در سال ۹۴ در نقاط شهری ۱۲٫۲ درصد و در نقاط روستایی ۹٫۹ درصد ثبت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ مشارکت اقتصادی افراد بالای ۱۰ سال و در این استان را در تابستان سال ۹۵، ۴۵٫۱ درصد اعلام کرد و گفت: میزان مشارکت اقتصادی نقاط شهری ۴۲ و نقاط روستایی ۵۱٫۱ درصد در تابستان ۹۵ ثبت شده است.
وی اضافه کرد: نرخ بیکاری این استان در تابستان ۹۵، ۸٫۲ درصد ثبت شده است که سهم زنان از بیکاران در این تاریخ، ۱۳٫۲ درصد و مردان ۶٫۷ درصد محسوب می شود.
غریوی ابراز کرد: نرخ بیکاری افراد بالای ۱۰ سال در نقاط شهری ۱۰٫۷ درصد و نقاط روستایی ۴٫۳ درصد در تابستان ۹۵ ثبت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: درزمان حاضر یکی از دغدغه های کشور، اشتغال دانش آموختگان عالی و جذب آنان در بازار کار است.
وی با بیان اینکه از جمعیت ۶۵ هزار و ۱۴۶ نفر تحصیل کرده این استان ۵۳ هزار و ۳۷۳ نفر شاغل هستند، افزود: به رغم افزایش جمعیت فارغ التحصیلان یا افراد در حال تحصیل ۹۰ -۹۴، نرخ بیکاری این گروه پس از کاهش ۲ درصدی در سال ۱۳۹۲ به تعادل رسیده و در سطح ۱۸٫۵ درصد باقی مانده است و نرخ بیکاری این قشر در زنجان ۰٫۴ درصد پایین تر از متوسط کشوری است.
۳۰۰۱/۶۰۸۵
خبرنگار: مینا افشاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.