ردّپای سرویس اطلاعات آمریکا و حزب اصلاح یمن در انتقال تروریست‌های سوریه به عدن

0
اشتراک

ردّپای سرویس اطلاعات آمریکا و حزب اصلاح یمن در انتقال تروریست‌های سوریه به عدن

«راشد عبدالله الماوری»، عضو شورای نظامی در استان تعز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا جزئیات بیشتری از ورود گروه های تروریستی از سوریه به عدن را فاش کرد.

وی در این خصوص تصریح کرد: پس از یکسره شدن نبرد در استان حلب و سرکوب گروه های تروریستی که نقشه آمریکا و اسرائیل را در سوریه ناکام گذاشت، سرنوشت گروه های تروریستی به سفارش سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل و به دست ترکیه، امارات، عربستان و ترکیه تعیین شد.

وی افزود: تروریست هایی که از حلب به إدلب منتقل شده بودند از آنجا به منطقه ای مجاور مرزهای ترکیه به نام هاتای فرستاده شده و از آنجا توسط ترکیه عازم یمن شدند تا ائتلاف سعودی و مزدورانش اعم از گروه های تروریستی را کمک کنند.

الماوری گفت: ماموریت تروریست های اعزامی از سوریه ایجاد هرج و مرج و ارعاب شهروندان در استان های جنوبی یمن و همچنین کمک به ائتلاف سعودی و مزدورانش در رویارویی با ارتش یمن و کمیته های مردمی است.

عضو شورای نظامی تعز با تاکید بر اینکه  رژیم آل سعود پس از شکست در سوریه درصدد حفظ جبهه یمن است، افزود: ترکیه متحد جدید ائتلاف دشمن سعودی در یمن نیست بلکه از حامیان بزرگ گروه های تروریستی در منطقه است از همین رو رقیب آل سعود هم محسوب نمی شود.

الماوری گفت: طبق گزارش های رسیده عربستان، ترکیه، قطر و امارات در چارچوب یکپارچه ای در قالب گروه های اطلاعاتی بزرگ از تروریسم حمایت می کنند.

وی افزود: بر اساس گزارش های اطلاعاتی موثقی که سخنگوی ارتش سوریه در شانزدهم اکتبر سال گذشته ارائه داد چهار هواپیما از ترکیه به فرودگاه بین المللی عدن رسیده بودند که ۲ فروند آن متعلق به خطوط هوایی ترکیه و یکی متعلق به قطر و دیگری هم متعلق به امارات بود و با خود بیش از پانصد تروریست داعش را که از درگیری ها در سوریه گریخته بودند وارد خاک یمن کردند.

عضو شورای نظامی تعز گفت: ترکیه هم اینک نیز طبق هماهنگی با سرویس های اطلاعاتی آمریکا و عربستان دور جدید اعزام تروریست هایی که در انجام وظیفه خود در سوریه ناکام بودند به یمن را آغاز کرده است.

این منبع نظامی افزود: علاوه بر استقرار گروه های تکفیری در مناطق تحت سیطره متجاوزان در استان های جنوبی یمن برملا شدن نقش سرویس های اطلاعاتی بین المللی در انتقال این عناصر تکفیری از کشوری به کشور دیگر ماهیت جنگ جهانی که بر یمن تحمیل شده روشن می کند.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن پیش تر گفته بود بیش از هفتاد درصد از عناصر تروریستی حاضر در یمن از خارج از این کشور آمده اند اما گزارش های اطلاعاتی امروز نقش شخص منصور هادی در ورود این تروریست ها به سوریه فاش شده است.

الماوری با اشاره به همدستی برخی احزاب سیاسی یمن با دشمن سعودی در واردات تروریست به یمن گفت: پیش از این رهبران از حزب اصلاح ( شاخه اخوان المسلمین در یمن) ده ها تروریست یمنی  را از سوریه به یمن وارد کردند.

حزب اصلاح مجروحان خود را با هواپیمای حامل تروریست ها به ترکیه فرستاد

از سوی دیگر حزب اصلاح مجروحان خود را توسط هواپیمای ترکیه ای که تروریست ها را به عدن منتقل کرده برای درمان به ترکیه فرستاد این در حالی است که این حزب حاضر به انتقال هیچ کدام از مجروحان استان های جنوبی نبوده است.

یک مسئول ویژه فرودگاه عدن گفت: فعالان یمنی تلاش داشتند برخی مجروحان مقاومت جنوب را هم برای درمان در ترکیه به لیست مجروحان حزب اصلاح اضافه کنند اما نتیجه ای نداشت.

این منبع افزود: مجروحان حزب الاصلاح در عدن نبودند بلکه بیش تر آنها پنجشنبه گذشته با چندین دستگاه اتوبوس از شهر تعز به عدن رسیدند.

منبع مذکور گفت: مخفی کاری حزب اصلاح در انتقال مجروحانش به عدن با مخالفت اهالی جنوب روبرو شد و انتظار می رود تبعیضی که مقاومت جنوب با آن روبروست و تاکنون جان ده ها نفر از نیروهای مقاومت را به بازی گرفته به کودتایی علیه منصور هادی و دولت وی در عدن منجر شود که با پول ملت یمن در هتل های ریاض جا خوش کرده اند.

منابعی ویژه در فرودگاه بین المللی عدن نیز خبر رسیدن هواپیمای ترکیه ای از استانبول را که حامل ده ها تروریست از سوریه بود تاکید کردند و همین امر خشم و نارضایتی شدید اهالی جنوب یمن را به همراه داشته است.

 یکصد و پنجاه و هفت تروریست از اتباع کشورهای مختلف و بیشترشان عربستان  پس از فرار از شهر حلب شنبه گذشته با هواپیمای ترکیه ای به عدن منتقل شدند.

این امر طی معامله ای بین رژیم های آل سعود  وترکیه و حزب اصلاح یمن صورت گرفته تا تروریست های مزدورشان را از سوریه خارج شدند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.