دو باند خرید و فروش اشیاء تاریخی در لرستان منهدم شد

0
اشتراک

دو باند خرید و فروش اشیاء تاریخی در لرستان منهدم شد

‌به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا‌، سرهنگ عباس دولتشاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اقدامات و پیگیری‌های شبانه‌روزی کارکنان یگان حفاظت این اداره کل موفق به دستگیری و متلاشی کردن دو باند خرید و فروش اشیاء تاریخی در سال جاری شد.

وی ادامه داد: یکی از باندهای مذکور با پیگیری‌های شبانه روزی و اطلاعاتی کارکنان یگان حفاظت و تعامل با منابع خبری محلی، شناسایی و در نهایت با کمک پرسنل نیروی انتظامی دستگیر و جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

دولتشاه اضافه کرد: همچنین باند دیگری از قاچاقچیان اشیاء عتیقه در اقدامی مشترک با تلاش یگان حفاظت میراث فرهنگی و همکاری نیروی انتظامی استان متلاشی شد.

وی بیان کرد: عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی استان از نگاه آمار به گونه‌ای بوده که  امسال موفق به دستگیری ۴۸ نفر در زمینه قاچاق، حفاری غیرمجاز و خرید و فروش اشیاء تاریخی و از اشخاص بازداشت شده تعداد ۱۱۷ قلم شیء اصل، ۷۶۵۵ قلم اشیاء تقلبی(سکه بدل) و ۱۱ دستگاه فلزیاب نیز کشف شد که می‌توان گفت آمار کشفیات اشیاء اصل در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: در سه ماهه سوم سال جاری نیز گشت‌های شبانه‌روزی نیروهای این یگان و همکاری منابع خبری، منجر به دستگیری دو فقره باند در حین حفاری غیرمجاز شده که ضمن دستگیری شش نفر حفار، آلات و ادوات آنان توقیف و طی دو پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

وی در پایان گفت: در راستای اهداف و وظایف سازمانی و به منظور حفظ و صیانت از آثار تاریخی- فرهنگی استان بیش از ۵۲ هزار فقره سرکشی از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب گشت به وسیله خودرو و موتور سیکلت توسط پرسنل یگان حفاظت استان به‌عمل آمده است.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.