قطار کاندیداهای اصولگرایان به مقصد پاستور

0
اشتراک

قطار کاندیداهای اصولگرایان به مقصد پاستور

روز نو :  رقابت با روحانی، اجماع، پیروزی در انتخابات، بازگشت به قدرت و تک دوره­ای شدن دولت اعتدال؛ اینها کلید واژه هایی است که هرچه بیشتر به انتخابات اردیبهشت ۹۶ نزدیک می‌شویم در جناح اصولگرایان تکرار می‌شود.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز نو؛  پیروزی روحانی در انتخابات ۹۲ با حمایت اصلاح‌طلبان نوار انحصارگری اصولگرایان در قدرت را شکست، روندی که در انتخابات مجلس در اسفند ۹۴ هم ادامه یافت. در چند ماه اخیر گمانه‌زنی درباره نامزدهای این گروه داغ شده است. از بازنده‌­گانی تکراری چون محمد باقر قالیباف و سعید جلیلی گرفته تا چهره هایی جدید با نام پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور و محمدرضا باهنر نماینده ادوار مجلس نام برده می‌شود. هرچند برخی تکذیب کرده اند و برخی دیگر هم چراغ خاموش فعلا تخریب دولت روحانی را با تمام قوا پیش می‌برند. اما آخرین حوادث در این جریان را شاید بتوان در خارج از حلقه اصلی نامزدهایی دانست که شهرت بیشتری دارند. در یکی ازهمین موارد حزب موتلفه از این جناح یک کاندیدا برای انتخابات آتی معرفی کرد. سید مصطفی میرسلیم از سوی این حزب انتخاب شده است. در این زمینه اسدا… بادامچیان نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:«شکر خدا که به ما توفیق داد تا بتوانیم نامزد مطلوب و شایسته‌ای را برای انتخابات ۹۶ معرفی کنیم و امیدوارم سایر دوستان اصولگرایان نیز آقای سید مصطفی میرسلیم کاندیدای موتلفه اسلامی را گزینه اصلح جریان اصولگرایی بدانند.» هنوز یک روز از این سخنان بادامچیان نگذشته بود که دیروز کاندیدای دیگری از جناح اصولگرایان اعلام کرد رسیدن به پاستور را مد نظر قرار داده است. محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جمع تعدادی از خبرنگاران پارلمانی با ارائه سوابق کاری خود، برای ریاست‌جمهوری ۹۶ اعلام کاندیداتوری کرد. در کارنامه فعالیت محمدمهدی زاهدی سفیر ایران در مالزی، وزیر علوم در دولت نهم، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم و عضویت در شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین دیده می‌‌شود. این درحالی است که اواخر آذر ماه زاهدی گفت:«مطمئنا درنهایت اصولگرایان با یک نامزد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر خواهند شد، اما دلیل ندارد که بخواهیم از هم‌اکنون این نامزد را مشخص و معرفی کنیم. زاهدی همچنین در مصاحبه دیگری در مورد برنامه جبهه یکتا برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: «به عنوان یک عضو جبهه یکتا اعلام می‌کنم که ما برای انتخابات ۹۶ برنامه داریم چراکه ما خودمان را عضوی از جریان ارزشی و ولایی کشور می‌دانیم که جدا از آنها فعالیت نمی کنیم، بنابراین قطعا برای انتخابات ۹۶ نیز با سایر گروه‌های اصولگرا وحدت می‌کنیم.» جبهه یکتا که متشکل از برخی وزرای دولت‌های نهم و دهم است به محمود احمدی نژاد نزدیک است. هرچند به طور مستقیم این موضوع از طرف این گروه رد می‌شود. کاندیداتوری زاهدی برای انتخابات ریاست جمهوری و سخنان پیشین او مبنی بر اینکه جبهه یکتا برای انتخابات برنامه دارد نشان می‌دهد نزدیکان احمدی نژاد نمی خواهند از سودای قدرت بگذرند.
 
قصدی برای ورود به گروه‌های سیاسی نداریم
 
این درحالی است که دیروز استاندار تهران در دولت دهم گفت: با توجه به اینکه اعلام موضع صریح از سوی احمدی نژاد انجام گرفته است، به طور طبیعی بحث دعوت در مراسم اصولگرایان هم منتفی است و در کل قصد ورود به مسائل صف بندی‌های سیاسی نخواهیم داشت». تمدن درباره اینکه دلیل عدم حضور احمدی‌نژاد و یارانش در مراسم‌های اصولگرایان چیست، افزود: در کل بنای ورود به مباحث را نداریم و عدم حضور افراد منتسب به جریان احمدی‌نژاد در مراسم‌هایی همچون ۹ دی دلیل خاصی ندارد و شاید اطلاع رسانی در این مورد صورت نگرفته است، اما به صورت کلی قصدی برای ورود به گروه‌های سیاسی نداریم. به نظر می‌رسد قطار نامزدهای اصولگرا درحال تشکیل است، کاندیداهایی با دیدگاه‌های مختلف از یک جناح که هرکدام تلاش خواهند کرد نشان دهند توانایی بیشتری برای شکست روحانی دارند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.