۲٫۷ میلیارد ریال سهام در بورس استان سمنان معامله شد

0
اشتراک

۲٫۷ میلیارد ریال سهام در بورس استان سمنان معامله شد

غلامحسین گل ارضی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: در معاملات روز گذشته که آمار تحلیلی آن امروز جمع‌بندی و منتشرشده است، تعداد یک‌میلیون و ۴۱۶ هزار و ۵۵۰ سهم در بورس سمنان معامله شد.

وی با اشاره به ارزش ریالی این تعداد سهام در معاملات روز گذشته توسط کارگزاران بورس سمنان افزود: ارزش این تعداد سهم بیش از ۲ میلیارد ۷۰۹ میلیون ریال و ۶۱ هزار ریال سهام بود.

به گفته گل‌ارضی حدود ۵۰ درصد از ارزش معاملات روز گذشته بورس سمنان به خرید و ۵۰ درصد به فروش اختصاص داشت.

بررسی مشکلات ۵ واحد تولیدی سمنان در کارگروه کارشناسی ستاد رفع موانع تولید

رئیس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی مشکلات پنج واحد تولیدی صنعتی استان در چهل و چهارمین جلسه کارشناسی ذیل کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد.

فاطمه هراتیان گفت: این جلسه بنا به درخواست واحدهای تولیدی جهت طرح مشکلات در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و به‌منظور بررسی مسائل برخی از واحدهای تولیدی استان برگزارشده است.

وی تصریح کرد: در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد هریک از نمایندگان واحدهای تولیدی به بیان مشکلات خود پرداخته و پس از بحث و بررسی، مصوبات جلسه جهت طرح در کارگروه اصلی ستاد تسهیل جمع‌بندی شد.

هراتیان اظهار داشت: این پنج واحد تولیدی مربوط به شهرستان‌های گرمسار و سرخه بوده و عمده‌ترین مشکلات مطرح‌شده در جلسه مربوط به امور بانکی و زیربنایی است.

کسب مجوز رسمی انتشار نخستین نشریه بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از کسب مجوز رسمی انتشار نخستین نشریه بین‌المللی در حوزه فیتوشیمی با عنوان موضوعات داغ در تحقیق فیتوشیمی خبر داد.

سید حسین بدیعی گفت: با یاری خداوند پس از انجام مراحل اداری، نهایتاً نشریه بین‌المللی با عنوان موضوعات داغ در تحقیق فیتوشیمی توانست با اخذ تأییدیه رسمی از یک‌صد و سومین جلسه کمیسیون بررسی و تأیید مجله‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی مورخ مجوز انتشار کسب کند که این مهم نقطه عطفی در افتخارت پژوهشی برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تلقی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نشریه یادشده، تنها نشریه‌ای در ایران و خاورمیانه است که به چاپ آخرین دستاوردهای محققین برجسته در حوزه نوپای فیتوشیمی اختصاص دارد افزود: این نشریه بین‌المللی، در زمینه‌های مختلف و بسیار متنوع مرتبط با شاخه‌ فیتوشیمی، شیمی و فرآوری اسانس، شیمی صنایع غذایی، فارماکوگنوزی (آنالیز کمی و کیفی اسانس‌ها و عصاره‌های مختلف استحصال‌شده از پیکره‌ گیاهان مختلف در اقصی نقاط دنیا، بررسی‌های بسیار ضروری ضد باکتری، ضد میکروبی، ضد قارچ، آنتی‌اکسیدانی و…) می‌تواند مخاطبین بسیار زیادی را داشته باشد.

بدیعی اظهار کرد: در حقیقت، با توجه به نیاز مبرم شاخه­ فیتوشیمی، به حمایت مادی و معنوی دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی کشور، چاپ این نشریه بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. البته، غایت آرزوی کلیه‌ی متصدیان این نشریه، در گام نخست کسب مجوز علمی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، نمایه شدن این مجله در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و سپس در پایگاه‌های اطلاعاتی بسیار معتبر نظیر اسکوپوس، مؤسسه‌ اطلاعات علمی (ISI) و کسب فاکتور تأثیر (IF) در سال‌های آتی خواهد بود و ان‌شاءالله با توجه به مسیر طی شده و حمایت‌های مادی و معنوی مجموعه‌ی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، سازمان مرکزی و تعامل اساتید موجود در کادر اصلی این نشریه، این مهم دور از دسترس نخواهد بود.

نشریه علمی موضوعات داغ در تحقیق فیتوشیمی به مدیرمسئولی احسان زاهدی دانشیار شیمی‌فیزیک و سردبیری و مدیریت داخلی دکتر مجید محمدحسینی دانشیار شیمی تجزیه از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با گروهی از مجرب‌ترین محققین شناخته‌شده بین‌المللی به‌عنوان هیئت تحریریه، به‌طور رسمی از تاریخ اعلام‌شده فعالیت علمی خود را آغاز کرده است.

بهینه‌سازی شبکه فشار متوسط حدفاصل پست ۶۳ کیلوولت آرادان به شهرک صنعتی این شهرستان

مدیر توزیع برق شهرستان آرادان گفت: طرح اصلاح سه هزار متر شبکه فشار متوسط هوائی حدفاصل پست ۶۳ کیلوولت آرادان به سمت شهرک صنعتی این شهرستان تا پایان امسال اجرائی می‌شود.

ذبیح‌الله احمدی بیان کرد: عملیات احداث ۱۱ ایستگاه هوائی توزیع برق به قدرت ۵۶۰ کیلوولت آمپر در ۹ ماهه امسال به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۶۰ متر خط ۲۰ کیلوولت در این شهرستان دایر گردیده گفت: طرح توسعه یک هزار و ۲۰۰ متر شبکه فشار ضعیف هوائی و زمینی نیز به بهره‌برداری رسیده است.

مدیر توزیع برق شهرستان آرادان اظهار داشت: ۶۰۰ متر شبکه‌های توزیع برق این شهرستان اصلاح و بهسازی شده است.

احمدی با اعلام اینکه ۱۲۶ دستگاه سرچراغ جدید در سامانه روشنایی معابر دایر شده تصریح کرد: در راستای توسعه فعالیت‌های عمرانی برق‌رسانی شهرستان آرادان، ۲۷ پروژه برقی اجرا و بهره‌برداری شده است

ایجاد اشتغال و رونق تولید اولویت اصلی دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی است

فرماندار سمنان گفت: اولویت اصلی سیاست دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال و رونق فضای تولید در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

سید عباس دانایی صبح امروز نشست هم‌اندیشی حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با شورای معاونان فرمانداری سمنان و بخشداری مرکزی سمنان در محل فرمانداری سمنان با ارائه گزارشی از اقدامات به‌عمل‌آمده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان سمنان اظهار داشت: فرمانداری سمنان بر اساس شعار سال و منویات مقام معظم رهبری با توجه به شرایط کنونی کشور مسئله مهم و اولویت اصلی سیاست دولت تدبیر و امید را بر اساس تأکید رئیس‌جمهور ایجاد اشتغال و رونق فضای تولید در دستور کار خود قرار داده و بر اجرای قوانین موجود در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند.

وی از پیگیری‌های مجدانه استاندار سمنان درزمینهٔ اعطای تسهیلات رفع موانع تولید به واحدهایی که از طریق سامانه بهین‌یاب شرایط لازم را جهت دریافت تسهیلات داشته‌اند، تقدیر و بیان کرد: هدف دولت تدبیر و امید تسریع در رفع موانع رونق تولید و توسعه اشتغال پایدار و جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید بخش خصوصی است.

فرماندار سمنان با اشاره به همکاری مناسب مردم شریف شهرستان در همکاری با مأموران طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ گفت: بر اساس برآورد مرکز آمار ایران ۶۲ هزار خانوار پیش‌بینی خانوار ساکن در مرکز استان بود که با تلاش مأموران سرشماری بیش از ۶۳ هزار خانوار اطلاعات آنی در این سرشماری ثبت شد که شاهد افزایش ۲ درصدی در این بخش هستیم.

فرماندار سمنان با اشاره به اعلام نتایج ارزیابی‌های اداره کل دفتر مدیریت، بازرسی و امور حقوقی استانداری از نحوه اجرای طرح تکریم در فرمانداری‌های تابعه استان در سال ۱۳۹۴ و کسب رتبه اول فرمانداری شهرستان سمنان در بین فرمانداری‌های تابعه، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های صادقانه و خالصانه همکاران محترم مجموعه فرمانداری شهرستان سمنان گفت خدمت به مردم وظیفه‌ای اداری و شرعی است و اجرای طرح تکریم ارباب‌رجوع در نظام اداری مبنی بر تعیین میزان رضایتمندی مراجعان است.

پرداخت ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان سمنان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان نیز در این جلسه با اشاره به بخشی از اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف در قالب اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری و اشتغال در سطح استان از پرداخت بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای رونق بنگاه‌های متوسط و کوچک توسط بانک‌های عامل استان خبر داد.

آقا محمد همتیان گفت: در این بخش ۳۰ پروژه اقتصادی محرک استان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان شناسایی و کار کارشناسی آن انجام‌شده است که در دستور کار توسعه استان قرارگرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات خوب مجموعه فرمانداری سمنان در اجرای سرشماری عمومی نفوس مسکن ۹۵ گفت در اولین دوره اجرای ثبت‌نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان سمنان با ثبت رکورد ۸۱ درصد مشارکت مردم در ثبت‌نام اینترنتی موفق به رکوردشکنی در کشور و جهان شد.

برگزاری ۱۲ دوره آموزشی برای کارکنان استانداری و فرمانداری‌های استان سمنان

مرتضایی رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نوسازی و توسعه فن‌آوری اطلاعات استانداری سمنان در ادامه با اشاره به کسب رتبه دوم استان در کشور در امر اتوماسیون اداری از برگزاری بیش از ۱۲ دوره آموزشی به‌صورت عمومی و تخصصی برای همکاران مجموعه استانداری و فرمانداری‌های استان در سال ۹۵ خبر داد.

مشکی نسب مدیرکل اداره کل امور اداری و مالی استانداری سمنان در ادامه با بیان رویکرد مثبت و اهتمام استاندار سمنان و همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در خصوص پیگیری و رسیدگی به وضعیت ساماندهی نیروهای انسانی مجموعه استانداری و فرمانداری‌ها و تلاش برای رفع مشکلات آنها بر رصد نقاط ضعف و قوت حوزه‌ها و پیگیری رفع آنان تأکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بر حفاظت و صیانت از مسجد تاریخانه تأکید کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان با ارسال پیامی به مناسبت گرامیداشت روز تاریخانه خواستار حفاظت و صیانت از مسجد تاریخانه دامغان شد.

در پیام «حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد شاهچراغی» که در ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت «روز مسجد تاریخانه دامغان» قرائت شد، بر معرفی و صیانت از این مسجد تاریخی تأکید شده است.

در این پیام آمده است: اینک که با درایت، پانزدهم دی‌ماه به نام «روز تاریخانه» انتخاب و معرفی‌شده است بر خود لازم می‌دانم ضمن گرامیداشت این مناسبت عزیز و تجلیل از قدیمی‌ترین مسجد ایران، که نشانی از دیانت مردم دامغان است، بر معرفی بیش‌ازپیش و حفاظت و صیانت از این گوهر کمیاب که وجودش زینت دهنده این سرزمین و مایه افتخار و برکت است، تأکید کنیم.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: مسجد تاریخانه دامغان سند افتخار و ماندگار مردمان این دیار در پذیرش ندای حق و پیام‌ آسمانی اسلام عزیز است که سایه رحمتش بر ایران عدالت‌خواه و سعادت جو گسترش یافت.

امروز و به مناسبت گرامیداشت «روز مسجد تاریخانه دامغان» بازدید از این مسجد تاریخی رایگان بود.

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی، کارگاه خطاطی و نقاشی، اجرای موسیقی سنتی و اقامه نماز جماعت در محل مسجد تاریخانه ازجمله برنامه‌های گرامیداشت روز تاریخانه است.

کمیته تخصصی شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان، روز ۱۵ دی‌ماه را که هم‌زمان با سالروز ثبت تاریخانه در فهرست آثار ملی است، به‌عنوان «روز مسجد تاریخانه دامغان» نام‌گذاری کرده است.

مسجد تاریخانه دامغان در ۱۵ دی‌ماه ۱۳۱۰ ه.ش در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مسجد تاریخانه یکی از مهم‌ترین بناهای بازمانده از قرون اولیه اسلامی است و بنا به نوشته بعضی از کتب در زمان جلوس اولین خلیفه عباسی (سفاح) در سال ۱۳۲ هجری قمری و یا سلطنت هارون‌الرشید در ۱۷۰ هجری قمری ساخته‌شده است.

نام مسجد از دو واژه تاری و خانه تشکیل‌شده است که تاری لفظ ترکی و به معنای خدا است. خدای خانه از اولین نمونه‌های مساجدی است که در آن مناره نیز یکی از عناصر تشکیل‌دهنده است.

مسجد تاریخانه دامغان در خیابان ایستگاه راه‌آهن واقع‌شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.