۳۰ طرح محرک اقتصادی استان سمنان در راه است

0
اشتراک

۳۰ طرح محرک اقتصادی استان سمنان در راه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، محمد همتیان در نشست ظهر چهارشنبه حوزه معاونت اقتصادی با حضور مسئولان فرمانداری و بخش مرکزی شهرستان سمنان به میزبانی فرمانداری، ضمن بیان اینکه برای ده ها طرح های محرک اقتصادی در استان تصمیم گیری شده است، ابراز داشت: این طرح ها را می توان با برنامه های راهبردی به گونه ای ساماندهی کرد که اجرای آنها به مثابه بسته های حمایتی درنهایت به افزایش اشتغال پایدار و رونق اقتصادی منجر شود تا شاهد رشد و توسعه اقتصادی در استان باشیم.

وی افزود: این طرح ها در کنار برنامه های ستاد رفع موانع تولید در استان سمنان، دو جهش رو به جلوی مناسب در زمینه توسعه اقتصادی هستند که نمونه بارز آن اعطای ۴۶۰میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی مشکل دار در سطح استان  است که باعث اشتغال بسیاری از جوانان این دیار می شود.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه بانک‌های عامل عضو کارگروه رفع موانع تولید استان، به جز عده ای معدود از بانک های خصوصی، در ارائه تسهیلات بهین یاب شامل ارتقاء عملکرد مثبتی داشته اند، ابراز داشت: در ۹ماه اخیر ۴۵نشست کارگروه رفع موانع تولید، ارائه ۳۰طرح جامع اقتصادی تحول آفرین، برگزاری نشست های پیگیری مصوبات همایش بزرگ سرمایه گذاری در اسفندماه سال گذشته و رفع موانع تولید بسیاری واحدهای اقتصادی گام های مثبتی بوده که در مجموعه مدیریت استان سمنان برداشته شده است.

همتیان با بیان اینکه در ۹ماهه سال۹۵ به اندازه سه سال در استان سمنان، کار اقتصادی صورت گرفته است، ابراز داشت: برنامه های اقتصادی دولت به منظور افزایش رونق اقتصادی در سال ۹۵ بسیار قابل توجه بوده و این روند تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: هدف دولت، تسریع در رفع موانع تولید، در سه وجه کارگاه های کوچک، بزرگ و کشاورزی و دامپروری در کنار توسعه اشتغال پایدار، حفظ وضعیت موجود در کارخانجات و جذب سرمایه گذاری های جدید بخش خصوصی است که خوشبختانه این سیاست ها در استان سمنان نیز به خوبی تحت پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار سمنان همچنین گفت: پیگیری های خوبی در راستای جذب سرمایه گذار به استان صورت گرفته که برگزاری جلسات هفتگی با سرمایه گذاران در تهران نمونه این موارد است.

همتیان با بیان اینکه اولویت اصلی دولت حول دو محور اشتغال و رونق اقتصادی است، ابراز داشت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان این سیاست ها را در دستور کار خود قرار داده که خوشبختانه امروز شاهد دستاوردهای خوبی نیز در این راستا هستیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.