مجوز راه‌اندازی دفتر صدور روادید الکترونیکی به فرودگاه بین‌المللی ارومیه صادر شد

0
اشتراک

مجوز راه‌اندازی دفتر صدور روادید الکترونیکی به فرودگاه بین‌المللی ارومیه صادر شد

احمد منتظمی در گفت‌و‌گو  با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیتهای بالقوه آذربایجان غربی در زمینه‌های گردشگری و گردشگری سلامت در صدد هستیم روشهای جذب گرشگر خارجی به آذربایجان غربی را افزایش دهیم.

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان غربی گفت: با وجود فرودگاه بین‌المللی ارومیه و برقراری پروازهای خارجی، این نمایندگی با حمایت مسئولان ذی‌ربط استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، موضوع افتتاح و راه‌اندازی دفتر صدور روادید را از مقامات مربوطه در وزارت امورخارجه درخواست کرد.

وی افزود: با موافقت معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه، مجوز افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی به فرودگاه بین‌المللی ارومیه اعطاء شد.

‌منتظمی خاطر نشان کرد: این دفتر که به‌زودی راه اندازی می‌شود برای خارجیانی که از تمام نقاط دنیا بدون روادید وارد ایران و فرودگاه بین المللی ارومیه می‌شوند، روادید به مدت سه ماه صادر می‌شود.

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه آذربایجان غربی گفت: این موضوع در شهریور امسال و در جشنواره انگور توسط معاون وزارت امورخارجه رسماً اعلام شد.

وی افزود: دفتر فرودگاه بین‌المللی ارومیه پس ازفرودگاه بین‌اللملی شیراز و اصفهان سومین دفتر صدور روادید به صورت الکترونیکی در کشور است.

منتظمی بیان کرد: صدور روادید به صورت الکترونیکی به این صورت است که متقاضیان دریافت روادید جمهوری اسلامی ایران در هر جای جهان، ابتدا از طریق سایت درخواست صدور روادید، اقدام به تکمیل اطلاعات گذرنامه خود و درخواست اخذ روادید کرده و به وزارت خارجه ارسال می‌کنند، بخش روادید اداره گذرنامه وزارت مذکور نیز بررسی و سپس از طریق ایمیل ضمن اعلام کد مخصوص صدور روادید به متقاضی و همزمان به دفتر صدور روادید در فرودگاه، به متقاضی اعلام می‌کند.

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان غربی اظهار داشت:  تعرفه روادید از طریق خدمات بانکی اینترنتی پرداخت می‌شود و زمانیکه متقاضی روادید به ایران مسافرت می‌کند در فرودگاه به بخش صدور روادید مراجعه و روادید خود را دریافت و وارد کشور می‌شود.

وی افزود: امکان صدور روادید در فرودگاه بین المللی ارومیه برای استان اهمیت زیادی دارد چرا که این اقدام باعث افزایش گردشگران، تجارو سرمایه گذاران خارجی به آذربایجان غربی می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.