سیستم استاندارد معدوم‌سازی لاشه حیوانات در زنجان وجود ندارد

0
اشتراک

سیستم استاندارد معدوم‌سازی لاشه حیوانات در زنجان وجود ندارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، علی اسدی امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان زنجان اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده در محل زیست پرندگان مهاجر و پرندگان محلی موردی از آنفولانزای حاد پرندگان مشاهده نشده با این حال به همه همکاران در اداره محیط زیست اطلاع‌رسانی شده تا موارد مشکوک را به سرعت گزارش دهند.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی به دهیاران و روستاییان در مورد گزارش موارد مشکوک ابراز کرد: علاوه بر پایش‌های منطقه‌ای، ممنوعیت شکار پرندگان به شکارچیان اعلام شده و پروانه‌ای در این مورد صادر نمی‌شود.

رئیس محیط زیست شهرستان زنجان با اشاره به کمبود برخی از امکانات خاطرنشان کرد: در استان زنجان دستگاه استانداردی برای معدوم‌سازی اجساد در هنگام تلفات احتمالی طیور وجود ندارد و لازم است اعتباراتی برای این منظور پیش‌بینی شود.

غلامحسن احمدی، معاون خدمات شهری شهرداری زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: بحث پاکسازی حاشیه شهر زنجان و جمع‌آوری و انتقال زباله در دستور کار شهرداری قرار دارد و روزانه ۳۵۰ تن زباله از سطح شهر جمع‌آوری می‌شود.

وی جمع‌آوری زباله توسط دامپرها را مهمترین مشکل در این حوزه عنوان کرد و افزود: این دستگاهها پسماندها را در محل‌های نامناسب تخلیه می‌کنند و به دلیل نداشتن پلاک قابل شناسایی یا پیگیری نیستند.

معاون خدمات شهری شهرداری زنجان با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات در تخلیه زباله‌ها در شب اتفاق می‌افتد، بیان کرد: رهاسازی زمین‌های اطراف شهر توسط مالکان خصوصی و عمومی نیز در تخلیه غیرمجاز زباله‌ها تأثیر دارد.

وی به نامناسب بودن محل عرضه پرندگان و طیور زنده در زنجان اشاره کرد و گفت: شهرداری چندین بار برای جمع‌آوری این مرکز اقدام کرده است اما این کار سبب پخش شدن این افراد در خیابان‌های اطراف شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.