به اندازه عمر شهردای شیراز زیرساخت فرهنگی ایجاد شده است

0
اشتراک

به اندازه عمر شهردای شیراز زیرساخت فرهنگی ایجاد شده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، علیرضا پاک‌فطرت امشب در مراسم افتتاح مرکزهمایش‌های شهر شیراز شیراز با اشاره به وضعیت گذشته و تاسف‌بار محل ساخت مرکز همایش‌های شهر اظهار داشت: این مکان پیش از این در پنج سال گذشته به یک زباله‌دانی و محل معتادان تبدیل شده بود که با درایت یکی از شرکت‌های وزرات دفاع در قالب مجموعه بین‌الحرمین با همکاری شهرداری شیراز وضعیت اجرایی  به خود گرفت.

وی افزود: در این مجموعه هشت هکتاری، علاوه بر ایجاد اماکن تجاری و اداری یک هتل با ۶۰ اتاق که از آن نیز به عنوان زائرسرا استفاده می‌شود در حال ساخت است.

شهردار شیراز با اشاره به ساخت مجموعه بزرگ ورزشی به همراه استخر و رستوران در بین‌الحرمین شیراز گفت: این مجموعه دو هزار پارک برای خودروها گنجایش دارد که در این زمینه نیز مشکلی برای زائران و استفاده کنندگان از مجموعه بین‌الحرمین و مکان‌های فرهنگی آن نیست.

پاک‌فطرت با اشاره به عملکرد مناسب شورای چهارم شیراز در زمینه فرهنگی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند بودجه فرهنگی ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیارد تومانی برای چه بوده و کجاست و این در حالی است که باید اعلام کرد این بودجه نه برای سخنرانی و نه مجالس عزاداری است، بلکه اینها برای زیرساخت عمرانی است و آمار آن نیز مشخص است.

شهردار شیراز به عملکرد شهرداری شیراز در بخش فرهنگی اشاره و بیان کرد: مساحت فرهنگسراها در پنج سال گذشته۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع بوده که ۱۵ هزار و ۱۴۰مترمربع به آن اضافه شده است.

وی گفت: همچنین در پنج سال گذشته تعداد سالن‌های ورزشی پنج عدد بوده که امروز به ۱۲ سالن رسیده و سرانه فضای سبز نیز از ۱۴٫۵متر مربع به ۲۱ متر رسیده و ۱۰ باغ خانواده نیز ایجاد شده است.

شهردار شیراز تصریح کرد: همچین به همت شورای اسلامی و شهرداری شیراز ۱۰خانه محله و چهار مرکز مشاوره خانواده ساخته شده است که در این مراکز با مشاوره ، بسیاری از طلاق منصرف شده‌اند.

پاک‌فطرت از اضافه شدن یک باغ هنر بزرگ به باغ هنر موجود در شیراز خبرداد و افزود:  در باغ هنر جدید آن طور فضا وسعت دارد که تمام هنرمندان بتوانند در آن آثار خود را به نمایش بگذارند.

شهردار شیراز با تاکید بر اینکه اقتصاد شیراز گردشگری است خاطرنشان کرد: شیراز شهر خدماتی و گردشگری، مذهبی، تاریخی و درمانی است و باید از ظرفیت موجود در آن استفاده کرد.

پاک‌فطرت همچنین به بسته بودن برخی سالن‌های جلسات اداره‌ها و نهادهای سطح شهر به روی مردم  انتقاد کرد و گفت: مشکل ما این است درب سالن‌ها بسته است, سالن به اندازه کافی داریم ولی سالن را در اختیار مردم قرار نمی‌دهند و نمی‌دانیم چه کسی باید بخشنامه کند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم، درب مرکز همایش‌های شهرداری شیراز هر روز به روی تشکل‌ها و نهادهای مختلف در برگزاری برنامه‌ها باز باشد خاطرنشان کرد:هدف شهرداری ایجاد وحدت است و این مهم باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در موضوع دیوار مهربانی عده‌ای به دنبال سوء استفاده بودند گفت: امروز سرای مهربانی و همچنین سرای یار مهرباران در شیراز راه‌اندازی شده و شش پایگاه دیگر نیز راه‌اندازی می‌شود.

پاک‌فطرت با بیان اینکه مددسرای مهربانی و محل کارتن خواب‌ها نیز با ۴۰ تخت ویژه آقایان و در راه ماندگان توسط شهرداری شیراز راه افتاده و برای خانم‌ها نیز راه‌اندازی می‌شود افزود: آدرس این مرکز در اختیار بیمارستا‌ها و کلانتری‌‌ها قرار گرفته تا افرادی که در راه مانده‌اند به این مراکز دعوت و شب غذای گرم بخورد.

وی خاطرنشان کرد: امروز مهربانی کردن در شیراز مورد تاکید است و ارتقای فارس و به قله رساندن شیراز هدف مهم است و دلیلی بر مرزبندی سیاسی و خط و نشان کشیدن نیست.

شهردار شیراز گفت: به عنوان یک کارشناس، عملیاتی شدن اجرای سدتنگ سرخ را برای شیراز بسیار ضروری دانستیم اما آن را سیاسی کردند و اجرایی نشد.

پاک فطرت خواستار وحدت و همدلی مسئولان برای پیشرفت و آبادانی شهر شیراز و استان فارس شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.