کمبود بودجه، سد افتتاح اولین موزه مدرسه ایران در ارومیه + تصاویر

0
اشتراک

کمبود بودجه، سد افتتاح اولین موزه مدرسه ایران در ارومیه + تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

امروزه وجود «موزه» به ویژه موزه های آمیخته با فرهنگ و دانش دوره های پیشین در هر شهر، نماد و مظهر رشد و کمال فرهنگی مردم آن شهر محسوب می شود، این در حالی است که ساخت اولین موزه مدرسه کشور در شهرستان ارومیه سال های گذشته به تصویب رسید اما با گذشت سالیان سال، هنوز این موزه مدرسه که آن را می توان دلیلی بر اثبات قدمت دانش و وضعیت خوب آموزش در دوران های گذشته دانست، به بهره برداری نرسیده است.

وعده های مختلفی درباره ساماندهی مدرسه تاریخی ۲۲ بهمن ارومیه که بخشی از تاریخ و هویت مردمان این شهر در آن شکل گرفته به گوش می رسد اما روند کند کار سبب شده در آن به روی مردم و گردشگران بسته بماند.

 

کمبود بودجه؛ سد افتتاح اولین موزه مدرسه ایران در ارومیه + تصاویر

 

 

پیشرفت ۹۵ درصدی مرمت زیرزمین مدرسه موزه ۲۲ بهمن ارومیه

محمد فتحی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی درباره افتتاح موزه مدرسه ای در مدرسه تاریخی «22 بهمن» ارومیه که وعده های بسیاری در این زمینه از طرف مسئولان ارائه شده اما عملی نمی شود، گفت: افتتاح این موزه مدرسه از ۲ بعد سخت افزاری و نرم افزاری باید مورد توجه قرار می‌گرفت.

محمد فتحی درباره بعد نرم افزاری این طرح افزود: در بعد نرم افزاری باید طرح محتوایی و سناریو موزه به نگارش در می‌آمد و مجوز تاسیس گرفته می‌شد که خوشبختانه به عنوان اولین موزه مدرسه ایران، مجوز لازم صادر شد.

وی درباره بعد سخت افزاری موزه مدرسه ۲۲ بهمن ارومیه ابراز کرد: اولین رکن بعد سخت‌افزاری پروژه مرمت بنا بود و در بحث مرمت زیرزمین که بسیار رطوبت زده بود،پیشرفت ۹۵ درصدی حاصل شده است. با این اوصاف  با توجه به این‌که بازگشایی این موزه مدرسه هم به اجرای تعهدات اداره کل آموزش و پرورش و هم اداره کل میراث فرهنگی وابسته است و با توجه به تزریق قطره‌چکانی بودجه، هنوز برای افتتاح اولین موزه مدرسه ایران باید منتظر ماند.

 

 

کمبود بودجه؛ سد افتتاح اولین موزه مدرسه ایران در ارومیه + تصاویر

 

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، با اشاره به فعالیت‌های این اداره کل در بازسازی بناهای تاریخی در آذربایجان غربی اظهار کرد: محوطه‌های تاریخی اهمیت بالایی دارند، بنابراین معین شد که در تمام ۱۷ شهرستان استان، بناهایی برای بهسازی انتخاب شود و از تمرکزگرایی در چند شهر خارج شدیم.

فتحی درباره بودجه این اقدامات گفت: بودجه از محل اعتبارات استانی تامین شده است و بودجه‌های ملی را به سمت بناهای با‌اهمیت جهانی هدایت کردیم.

 

کمبود بودجه؛ سد افتتاح اولین موزه مدرسه ایران در ارومیه + تصاویر

 

 

کمبود بودجه؛ سد افتتاح اولین موزه مدرسه ایران در ارومیه + تصاویر

 

گزارش ندا موسی زاده

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.