کسب رتبه دوم دهاقان در اجرای طرح واکسیناسیون نیوکاسل در استان

0
اشتراک

کسب رتبه دوم دهاقان در اجرای طرح واکسیناسیون نیوکاسل در استان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار گفت: طرح واکسیناسیون نیوکاسل که برای واکسیناسیون مرغ های گوشتی و تخمگذار استفاده می شود با همکاری دامپزشکی شهرستان دهاقان انجام گرفت و در این طرح ۲۰ هزار قطعه جوجه در شش روستای شهرستان واکسینه شدند.

عباس حیدرزاده افزود: در طرح جدید واکسیناسیون نیوکاسل که از هفته آینده آغاز می شود انتظار داریم تعدادی دیگر رأس دام سبک بمنظور جلوگیری از تب برفکی واکسینه شوند.

وی خاطرنشان کرد: عامل بیماری نیوکاسل در طیور، ویروس پارامیکزو ویروس است که به خوبی در جنین تخم مرغ رشد و تکثیر پیدا می کند.

حیدرزاده افزود: پس از شش هفته بعد از اینکه علائم کلینیکی بیماری از بین رفت، نمی توان ویروس را در فضولات و اعضاء درونی طیور یافت، بنابراین خطر انتقال ویروس توسط لاشه کشتاری وجود دارد، بگونه ای که ترشحات و مخاط چشم طیور آلوده منشاء ویروس است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان گفت: این ویروس نسبت به گرما فوق العاده حساس است و پرندگان وحشی، منبع آلودگی و انتشار ویروس است.

وی اظهار کرد: در طرح نیوکاسل تاکنون تعداد ۱۱ هزار دام سنگین نیز واکسینه شده اند و مهم ترین عامل ورود این بیماری به دام های شهرستان جابجایی، قرنطینه و مسائل بهداشتی است.

حیدرزاده افزود: در این طرح که به مدت سه روز در شهرستان برگزار شد، دهاقان توانست رتبه دوم در استان را کسب کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.