دومین سالگرد تاسیس بخش مراقبت‌های ویژه‌ نوزادان (NICU) موسسه خیریه زنجیره امید

0
اشتراک

دومین سالگرد تاسیس بخش مراقبت‌های ویژه‌ نوزادان (NICU) موسسه خیریه زنجیره امید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، در این مراسم مریم مرعشی، مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بخش مرکز قلب نوزادان گفت: موسسه خیریه زنجیره امید با هدف ارائه بهترین خدمات درمانی مطابق با استاندارد بین‌المللی طی یک دهه گذشته توانسته خدمات ارزنده‌ای در حوزه درمان و آموزش رشته‌های فوق تخصصی قلب، ارتوپدی و جراحی ترمیمی اطفال ارائه کند. در این راستا و ارزیابی تیم علمی موسسه در زمینه مرگ و میر نوزادان، قبل و بعد از اعمال جراحی قلب، موسسه خیریه زنجیره امید اقدام به اجرای پروژه‌ای تحت عنوان «کاهش مرگ و میر نوزادان بعد از اعمال جراحی قلب» کرد. این پروژه از بهمن ماه سال ۹۳ به طور غیررسمی آغاز به پذیرش بیمار کرد که مطابق آمار به‌دست آمده در همین مدت زمان اندک آمار مرگ و میر اطفال از ۲۳ درصد به ۵ درصد  کاهش یافت.

مرعشی در ادامه گزارش از عملکرد بخش NICU را ارائه داد و افزود: در ابتدای امر بخش سانترال هوای فشرده معیوب بیمارستان تخریب و با سیستم‌های پیشرفته جدید بدون روغن که سبب شده هوای فشرده با فیلتراسیون کامل در هوای ورودی و خروجی انجام شود، بازسازی شد. سپس با فعال شدن بخش NICU امکان انجام تعداد عمل های بیشتر با خرید تجهیزات به‌روز میسر گشت.

وی افزود: انتخاب و آموزش پرستاران بخش آی‌سی‌یو، سفرهای گروهی تیم پزشکان و پرستاران جراحی قلب به بیمارستان NECKER پاریس با هماهنگی و حمایت مالی زنجیره امید و تهیه فیلم آموزشی جهت اطلاع رسانی به والدین و تدوین پروتکل کلیه پروسرجری‌های آی‌سی‌یو و تالیف کتابی در زمینه جراحی قلب کودکان از دیگر فعالیت های این بخش از موسسه بود.

بنابر اعلام روابط عمومی موسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید، طبق آمار سالانه بیش از ۱۴ هزار نوزاد مبتلا به بیماری‌های سرشتی (مادرزادی) قلبی به دنیا می‌آیند. با توجه به این آمار قابل توجه و تلاش برای کاهش مرگ و میر قلب اطفال ناشی از بیماری های سرشتی موسسه خیریه زنجیره امید برنامه‌های آموزشی و کارگروهی جهت پرسنل اتاق عمل، پرستاری و پزشکی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

از برنامه‌های پیش روی این موسسه می‌توان به ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی اطفال و برنامه های هفته سلامت قلب در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی اشاره کرد.

مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد. هدف اصلی این مجموعه فراهم کردن خدمات پزشکی و درمانی به کودکان زیر ۱۸ سال بی‌بضاعتی است که از بیماری‌های قلبی و ارتوپدی و ناهنجاری‌های ترمیمی و پلاستیک رنج می‌برند.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.