نقش کم رنگ پزشکان بخش خصوصی در طرح نظام سلامت در خلخال

0
اشتراک

نقش کم رنگ پزشکان بخش خصوصی در طرح نظام سلامت در خلخال

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا ، احمد مختارپور روز چهارشنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: در حالی که تعداد اعضای پزشکان عمومی و متخصص عضو سازمان نظام پزشکی خلخال قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۲۰ نفر بود این تعداد هم اکنون به ۱۵ نفر پزشک عمومی و متخصص کاهش یافته و با ادامه روند بی توجهی دولت به پزشکان بخش خصوصی کاهش این تعداد نیز در آینده دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به حذف طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع در نظام سلامت و ادامه ملحق شدن تعداد زیادی از پزشکان فعال خلخال در سیستم دولتی گفت: در کنار مزایای خوب طرح تحول نظام سلامت تراکم بیمار در درمانگاه ها و بیمارستان های دولت بی انگیزه شدن پزشکان متخصص و عمومی بخش خصوصی برای ادامه کار در شهرستان های کوچک و محرومی همچون خلخال را به دنبال داشته است.
فرماندار خلخال نیز در این نشست با اعلام همکاری با سازمان نظام پزشکی این شهرستان گفت: برای ارتقای سطح سلامت باید از ظرفیت و توان پزشکان خصوصی در کنار فعالیت های بهداشتی و درمانی دولتی به نحو مطلوب استفاده شود.
فریدون بابایی افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت نباید موجب متضرر شدن پزشکان بخش خصوصی شده و برای جلوگیری از بی انگیزه شدن بخش خصوصی برای ماندگاری در مناطق محرومی همچون خلخال در نظر گرفتن امتیازات ویژه برای پزشکان تلاشگر بخش خصوصی در موضوع سلامت شهرستان ضروری به نظر می رسد.
بابایی اظهار کرد: با وجود اینکه بیشتر پزشکان خدمت در مراکز استان و مناطق برخوردار کشور را به مناطق محروم کم درآمد و کم جمعیت ترجیح می دهد ولی هستند پزشکانی که عمر خود را صرف خدمت در مناطق محروم و کم برخورداری مانند خلخال کرده و باید از این افراد به نحو ممکن حمایت شود.
به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی – درمانی استان اردبیل رضایتمندی مردم این استان از ثمره های اجرای طرح تحول نظام سلامت ۲۵ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
در قالب اجرای طرح تحول سلامت دولت با کاهش پرداختی‌ های مردم تلاش کرده بخش عظیمی از مشکلات درمانی و هزینه‌ کرد مردم را کنترل و زمینه خوبی را به وجود آورد تا رضایتمندی مردم بیش از پیش فراهم شود.
شهرستان خلخال با ۹۵ هزار نفر جمعیت در ۱۰۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۷۱۱۹/۶۰۱۸

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.