احیاء مشاغل‌سنتی در راستای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی

0
اشتراک

احیاء مشاغل‌سنتی در راستای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بام فارس؛ کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری با حضور محمدعلی‌کریمی سرپرست فرمانداری و جمعی از مدیران ادارات و بانک‌های شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه کریمی با تاکید بر شناسایی هرچه بیشتر ظرفیت‌ها و مشاغل بومی منطقه اظهار کرد : باید با شناسایی پتانسیل‌ها و مشاغل مورد نیاز، زمینه اشتغال جوانان را فراهم آوریم.

وی ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب با ظرفیت‌های منطقه را بسیار مهم و حیاتی دانست و تصریح کرد: مسئولین باید از فرصت‌هایی که در منطقه مغفول مانده برای توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار استفاده نمایند. ایجاد فرصت‌های جدید از مهم‌ترین وظایف کارگروه است که این امر با دلسوزی، برنامه‌ریزی، نظارت مستمر بر فعالیت‌ها و تلاش شبانه‌روزی محقق خواهد شد.

محمدعلی رشیدی سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خرم‌بید در این کارگروه با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های بالای شهرستان در حوزه مشاغل سنتی و صنایع دستی گفت: با احیاء و تقویت صنایع دستی و مشاغل سنتی می‌توان از ظرفیت‌های موجود در شهرستان برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی استفاده و بهره کافی برد.

در ادامه این جلسه مشکلات مالی ۱۰ طرح پرورش دام و طیور و  5 طرح باغبانی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است سرمایه‌گذار و اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها تعیین شده و دارای پیشرفت فیزیکی هستند و در صورتی که مسائل و مشکلات بانکی در ارائه تسهیلات رفع شود زمینه اشتغال پایدار بیش از ۹۲۰ نفر را به‌طور مستقیم خواهد داشت.  

 

پایان پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.