توصیه های بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

0
اشتراک

توصیه های بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت،آمده است: ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از نوع اچ۵-ان۸(H5N8) است که در بین پرندگان مهاجر، بومی و صنعتی تخم گذار کشور دیده شده است و تا کنون هیچ موردی از درگیری طیور گوشتی با این بیماری در کشور گزارش نشده است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: مردم می توانند از گوشت و تخم مرغ طیور به شکل پخته بدون هیچگونه نگرانی استفاده کنند.
در ادامه این اطلاعیه توصیه شده است: مردم گوشت و تخم مرغ مورد نظر خود را با اطمینان کامل از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنند.
در این اطلاعیه از مردم خواسته شده است: از شکار، نگهداری، خرید و فروش پرندگان به خصوص پرندگان مهاجر و استفاده از گوشت اینگونه پرندگان خودداری کنند.
عدم نگهداری طیور بومی و سنتی در محیط های باز و تماس با پرندگان وحشی و مهاجر، کاهش تماس بین طیور اهلی و انسان با پرندگان وحشی به ویژه پرندگان مهاجر و منابع آبی آلوده و خودداری از تماس با تلفات پرندگان تلف شده از دیگر توصیه های دامپزشکی استان مرکزی در این اطلاعیه است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: مردم هرگونه اخبار خود در خصوص علایم این بیماری در طیور و تلفات مشکوک پرندگان را به بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی اطلاع رسانی کنند.
ستان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۶۲۲ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.
۱۹۵۵/۳۰۷۵/دریافت کننده: مهدی عظیمی**انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.