تحقق عدالت در سلامت نیازمند مدیریت یکپارچه و تدوین اسناد بالا دستی است

0
اشتراک

تحقق عدالت در سلامت نیازمند مدیریت یکپارچه و تدوین اسناد بالا دستی است

مهدی مصری، رئیس مرکز تحقیقات قرآن، طب و حدیث دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج)، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با بیان اینکه برای نیل به موضوع عدالت در سلامت نیاز به الگوسازی و رصد بالا دست است، اظهار کرد: اگر فرهنگستان علوم پزشکی که کار آن فرهنگسازی راهبردی و آینده نگاری است بتواند الگوهای عدالت در سلامت را رصد کند می‌توان به این مهم دست یافت.

وی افزود: البته این کار  نیاز به شناسایی ظرفیت‌ها، مقابله با تهدیدات، تعهد نسبت به جامعه و مدیریت یک پارچه دارد.

مصری بیان کرد: در این راستا در عرصه سلامت نیز نخست باید تهدیداتی که نظام سلامت را به خطر انداخته با رصد کردن، شناسایی، تعهد و مدیریت یکپارچه نسبت این تهدیدات رفع شود.

وی ادامه داد: فرهنگستان علوم پزشکی و نهادهایی از این دست که وظایف و اهدافی مشترک دارند باید بتوانند نوعی مدل سازی کرده و اسناد بالا دستی را تدوین و تلفیق کرده تا برای اجرا در نظام پزشکی اجرا شود.

عضو کمیته قرآن و عترت فرهنگستان علوم پزشکی بیان کرد: اگر عدالت اجرا نشود، مطمئنا در نظام سلامت که نظامی حساس با مسائل اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است دچار آسیب می‌شود.

رئیس پیشین کمیته قرآن پژوهی و طب وزارت بهداشت یادآور شد: مناسب‌ترین جا برای تدوین اسناد بالا دستی برای تحقق عدالت در پزشکی و نظام سلامت فرهنگستان علوم پزشکی و شورای عدالت در سلامت است؛ هر زمان این اسناد تدوین شدند مطمئنا گام بلندی برای تحقق عدالت در سلامت حاصل می‌شود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.