ارتقاء فرهنگ ترافیکی نیازمند مشارکت عمومی است

0
اشتراک

ارتقاء فرهنگ ترافیکی نیازمند مشارکت عمومی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از  کیش پرس ،  سرگرد "یونس شعبانیان" معاون اجتماعی فرمانندهی انتظامی ویژه کیش در گردهمایی اعضای صنف خودرو های اجاری که با محوریت فرهنگ ترافیک، موضوعات و مشکلات این جزیره بررسی شد، با تشریح اهداف و برنامه های این گردهمایی گفت: با توجه به فرهنگ زیبای ترافیک در جزیره کیش، در صورت بروز و ظهور بد اخلاقی های ترافیکی که برخی مواقع شاهد هستیم انگشت اتهام به سمت گردشگران و صنف خودروهای اجاره ای است و این موضوع بعنوان عامل تخریب فرهنگ مثال زدنی ترافیک جزیره متاسفانه از سوی افکار عمومی مطرح است.

 

شعبانیان در ادامه تصریح کرد : اعتقاد ما این نیست و عوامل زیادی در شکل گیری تخلفات راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش وجود دارد و نمی توان قشر خاصی را مقصر اعلام کرد، آمار و گزارش تخلفات نیز موید این مسئله هست.

 

وی ادامه داد: در بررسی آمار و تصادفات ساکنین جزیره در جایگاه مقایسه با گردشگران تخلفات قابل توجهی دارند و متاسفانه بی توجهی ها در این حوزه کمی بیشتر از حد معمول می شود، ولی شایان ذکر است که عدم آشنایی گردشگران به فرهنگ ترافیک جزیره و رانندگی غیره متعارف نیز چندی است که ما را دچار مشکلات ترافیکی کرده است .

 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در حال حاضر رسیدگی به مشکلات حوزه ترافیک و برنامه ریزی در مسیر ارتقاء فرهنگ ترافیک در دستور کار پلیس قرار گرفته است،تاکید داشت: این امر با تدابیر خاص فرمانده انتظامی کیش و با تشکیل کارگروه ویژه در این فرماندهی آغاز شده است و مقرر است از ظرفیت بالقوه شورای فرهنگ ترافیک جزیره نیز نهایت بهره مندی، همکاری و حمایت صورت بپذیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: ما بعنوان یکی از مجموعه های مسئول در جزیره بر خود واجب می دانیم که در حفظ و ارتقاء این شاخص مثال زدنی که مورد تاکید اکثر مردم در سراسر ایران عزیز هست، اقدامات شایسته ای داشته باشیم و از همه اصناف و مردم در خواست داریم که در این حوزه ورود جدی داشته باشند و در حفظ و پیشبرد این شاخص فرهنگی و گردشگری،خود را مسئول بدانند چرا که مزایای داشتن بهترین فرهنگ ترافیک کشور برای اصناف و ساکنین فهیم جزیره به عنوان یک شاخص جایگاه و ارزش ویژه ای دارد.

 

در ادامه این گردهمایی " ایقایی" رئیس صنف خودروهای اجاره ای ضمن تقدیر و تشکر از اقدام نیروی انتظامی کیش در مدیریت حوزه ترافیک به بیان موضوعات و مشکلات این حوزه پرداخت.

 

رئیس صنف خودروهای اجاره ای در کیش  با درخواست از برخورد با واحدهای متخلف و غیرمجاز که در این صنف در حال فعالیت هستند اظهار کرد: قبول داریم مشکلات ترافیکی را افکار عمومی به این حوزه ارتباط می دهند که با گزارش جناب سرگرد شعبانیان این رفع اتهام صورت پذیرفت. لیکن در حوزه مدیریت و کنترل قانونی واحدهای غیر مجاز اجاره خودرو یا تداخل صنفی، از پلیس در خواست رسیدگی داریم و اعتقاد داریم که با مدیریت موفق و موثر اجاره دهندگان خودرو به گردشگران و حذف عوامل غیر مجاز اعضای این صنف نیز با جدیت بیشتری در رعایت چار چوب ها و آموزش ها اقدام نماید و مسئولین نیز در این خصوص مطالبه گر باشد، و این صنف آمادگی هزینه کرد در حوزه ارتقای فرهنگ ترافیک را دارد و با این حرکت آغاز شده در تقویت فرهنگ ترافیک جزیره همراهی خواهیم کرد .

 

اقدامات فرهنگی ترافیک جزیره باید در صدر قرار گیرد

سرگرد "رضا سخایی" رئیس پلیس راهور کیش نیز در این گردهمایی با ابراز نگرانی در حوزه فرهنگ ترافیک از مسئولین فرهنگی و مردم خواستار اقدامات حمایتی شد.

وی ضمن پاسخ به ابهامات و مشکلات این صنف در حوزه راهنمایی و رانندگی و اعلام این موضوع که سامانه پیامکی هر گونه تخلف ثبت شده در حوزه رانندگی را به محض ثبت در سیستم به مالک خودرو اعلام می دارد .

 

 سخایی تصریح کرد: شیوه نامه اجرایی اقدامات حوزه ترافیک صنف خودروهای اجاری در شورای ترافیک تدوین شد و مصوب گردید و قابل اجرای است.

 

رئیس پلیس راهور فرمانده انتظامی ویژه کیش افزود: در این شیوه نامه راهکارهای رفع مشکلات این حوزه طراحی شده است و مشکلات اعضای صنف در خصوص فعالیت افراد غیر مجاز رفع خواهد شد و همچنین وظایف قابل ملاحظه ای برای این صنف در حوزه ارتقای فرهنگ ترافیک تعریف شده است که با اجرای آن شاهد کاهش تخلفات در حوزه رانندگی گردشگران خواهیم بود.

 

در ادامه این مراسم ، سرپرست مدیریت اماکن عمومی بعنوان یکی از سخنرانان این گردهمایی ضمن اعلام مقررات و قوانین حوزه اماکن عمومی اعلام داشت : هر صنفی جهت فعالیت ملزم به اخذ صلاحیت های لازم در حوزه مقرارات و آیین نامه ها است و بدون داشتن مجوزهای لازم شروع به فعالیت تخلف  است.

 

سروان ابراهیمی افزود: پلیس سعی دارد اقدامات را با تعاملات و ملاحضات لازم اجرایی نماید لیکن با هماهنگی واحدهای صدور مجوز در حوزه خودروهای اجاره ای برخورد با مجموعه های غیرمجاز را عملیاتی خواهیم کرد و از اعضای محترم صنف تقا ضا داریم کلیه مقررات ابلاغ شده در شیوه نامه مصوب شورای ترافیک را اجرایی نمایند و در شناسایی و معرفی افراد غیرمجاز این صنف پلیس را کمک نمایند تا هرگونه بی نظمی در این حوزه مدیریت شود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.