مکمل ‏‎های ماهواره‎ ای تبلیغی برای رفتن بسوی مرگ

0
اشتراک

مکمل ‏‎های ماهواره‎ ای تبلیغی برای رفتن بسوی مرگ

دکتر دارا دستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن هشدار نسبت به مصرف مکمل ها و داروهای تبلیغاتی شبکه ماهواره ای ، از مردم خواست تا این اقلام تبلیغی را استفاده نکنند.
وی اضافه کرد: متاسفانه همه روزه شاهد مصرف روزافزون و وسیع داروها و مکمل ‏‌های غیر مجاز هستیم در حالیکه مردم نسبت به خطرهای مصرف این داروها کم توجه هستند.
دکتر دستان بیان کرد: با وجود هشدارهای زیاد سازمان غذا و دارو، چند مورد تلفات جانی و موارد زیادی سوء هاضمه به دلیل مصرف چنین داروهایی در استان اتفاق افتاده و باید این اتفاق های ناگوار الگوی عبرت برای سایرین باشد.
وی با بیان اینکه تبلیغات ماهواره ای با عنوان گیاهی و بدون عارضه بودن این فرآورده‎‏ها به جز فریب افکار عمومی نیست، اظهار کرد: لزوم گیاهی بودن یک محصول، دلیلی بر بی ‎خطر بودن آن نیست.
مدیر نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: بر اساس گزارش‌های سازمان غذا و دارو بسیاری از فرآورده‌های لاغری دارای ترکیبات آمفتامین هستند و باعث وابستگی، افزایش انبساط عروقی، افزایش فشار خون و سکته‎های قلبی و مغزی می‎ شوند.
وی خاطرنشان کرد: توصیه جدی این است که مردم به هیچ عنوان به تبلیغات دارویی به ویژه داروهایی که برای لاغری در شبکه‌ های ماهواره ای معرفی می‌شوند، اعتماد نداشته باشند.
۷۵۲۰/۶۹۹۳
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار دهنده:اکبر بهاروند

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.