تعبیر رییس یک دانشگاه علوم پزشکی از دانشجوی پزشکی

0
اشتراک

تعبیر رییس یک دانشگاه علوم پزشکی از دانشجوی پزشکی

اسماعیل ایدنی، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با بیان اینکه در دنیای امروز که دنیای خواستن‌های زیاد و تلاش‌های بی‌وقفه برای رسیدن به دنیایی مطلوب است، گفت: تزاحم این زیاده‌خواهی‌ها از سوی همگان منشأ مفقود شدن آرامش و پیدایش درگیری‌ها، افسردگی‌ها و مشکلات و معضلات بشری بوده و عملاً چاره‌ای برای این درگیری‌ها وجود ندارد.

وی افزود: بی‌شک وجود کلام الهی و گوهر وجود معصومین(ع) در دنیا مأمن و پناهگاهی برای کسانی است که می‌خواهند انسانیت و آزادی خود را حفظ کرده و در دام دنیا و بی‌اخلاقی اسیر نشوند.

ایدنی عنوان کرد: دانشجوی ارزشمند، آینده‌دار و آینده‌ساز علوم پزشکی‌ست که به عنوان فرشته سپیدپوش جامعه می‌تواند به کمک قرآن و اهل بیت(ع) الگوی مناسبی برای همگان باشد چنانکه هم آبادگر دنیا بوده و هم مهندس روح و آرام بخش انسان و انسانیت باشد.

وی بیان کرد: قرآن و کلام معصوم ریشه در علم الهی دارد و هیچگاه تزاحمی در آن دیده نشده و نخواهد شد و عمل به آن، بهره‌مندی همگان را به همراه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه وجود کارهای متنوع قرآنی تأثیر خاص خود را در آشنایی دانشگاهیان و به ویژه دانشجویان با آموزه‌های اصیل دینی دارد، گفت: وجود کارگاه‌های معرفی دوره‌ای و به‌دور از هیاهوهای رسانه‌ای، کارگاه‌های علمی– قرآنی مانند قرآن و سلامت، نجوم در قرآن، زبان در قرآن، قرآن به زبان‌های خارجه همچنین اردوهای ویژه فعالین قرآنی، جلسات انس و الفت هفتگی بین فعالان، فضاسازی معنوی در اماکن ورزشی و فرهنگی و درمانی و… برای آشنایی قشر جوان و دانشجویان و انتقال آموزه‌های قرآنی و متعاقب آن اخلاق قرآنی بسیار متنوع است.

وی یادآور شد: در کنار همه این گونه فعالیت‌ها، قدردانی مادی و معنوی ارزشمند نیز به منظور ترغیب سایر دانشجویان و آشنایی اولیه با قرآن و راه قرآن حتماَ سودمند خواهد بود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.