احتمال تغییرات در خاندان سلطنتی بریتانیا/ملکه بعدی انگلیس کیست؟

0
اشتراک

احتمال تغییرات در خاندان سلطنتی بریتانیا/ملکه بعدی انگلیس کیست؟

روز نو : ملکه الیزابت ۹۰ ساله شده‌است و سرماخوردگی شدید اخیر او که دو هفته است او را از انظار عمومی پنهان کرده و حتی جلوی حضور او در مراسم کریسمس را هم گرفت، نگرانی‌ها در مورد سلامت او و احتمال مرگ و جانشینی او را افزایش داده‌است.  هر چند شاهزاده ان می‌گوید که حال مادرش بهتر شده‌است، اما وضعیت سلامتی او این گمانه را پدید آورده‌است که او ممکن است از وظایفش به نفع ولیعهد کناره‌گیری کند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از آی‌بی‌تایمز، در بریتانیا، جانشینی پادشاه و یا ملکه به ترتیب بر اساس درجه نسبت، جنسیت (برای آنان که پیش از ماه اکتبر ۲۰۱۱ به دنیا آمده‌باشند)، مشروعیت و مذهب تعیین می‌شود.  در نتیجه روشن است که پس از ملکه الیزابت دوم جانشین او شاهزاده چارلز، پسر بزرگش خواهد بود.  اما مشکل اینجاست که کامیلا همسر چارلز که لقب دوشس کورن‌وال را دارد، بعید است که عنوان ملکه را کسب کند.  بریتانیایی‌ها زیاد دل خوشی از کامیلا ندارند، چرا که رابطه شاهزاده چارلز با کامیلا زمانی شروع شد که او هنوز با همسرش شاهزاده دایانا همسر بود.  در نتیجه خیلی بعید است که بریتانیایی‌ها کامیلا را به عنوان ملکه بپذیرند.
شاهزاده ویلیام پسر ارشد چارلز که لقب دوک کمبریج را در حال حاضر دارد در صف جانشینی پس از شاهزاده چارلز قرار گرفته‌است.  همسر او کیت میدلتون، دوشس کمبریج به احتمال زیاد عنوان تشریفاتی ملکه انگلیس را در اختیار خواهد گرفت بدون اینکه ادعایی در مورد پادشاهی داشته‌باشد.  اما بعد از او اگر قرار باشد یک ملکه در انگلیس به قدرت برسد، دختر کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام، شارلوت خواهد بود که در صورتی که برادر بزرگ‌ترش جورج به پادشاهی برسد و قبل از به دنیا آمدن ولیعهد پادشاهی را واگذار کند یا بمیرد، تخت سلطنت بریتانیا به ملکه شارلوت خواهد رسید.
ویلیام برادر کوچک‌تر شاهزاده ویلیام، بعد از جورج و شارلوت در رده پنجم صف جانشینی قراردارد.
ملکه الیزابت دوم، چهار فرزند دارد، شاهزادگان چارلز، ان، اندرو و ادوارد.  سال ۲۰۰۹ شوهرش شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ توانست رکورد طولانی‌ترین مدت خدمت در مقام همسر پادشاه بریتانیا را بشکند.
اندرو، پسر دوم و فرزند سوم الیزابت و فیلیپ، از همسر وقتش سارا فرگوسن، دوشس یورک، دو دختر دارد، شاهزاده بئاتریس و شاهزاده یوجین.  از سال ۱۹۹۶ شاهزاده اندرو و سارا فرگوسن از هم جدا شده‌اند.
بعد از اندرو نوبت به سومین پسر ملکه یعنی ادوارد می‌رسد که عنوان ارل وسکس را یدک می‌کشد.  او دو فرزند از همسر سوفی رای جونز دارد، لیدی لوییز و جیمز، وایکانت سورن.
تنها دختر ملکه، شاهزاده ان اشت که مقام شاهزاده سلطنتی را دارد و دو بار ازدواج کرده و دو فرزند دارد، پیتر و زارا که هر دو از همسر اولش کاپیتان مارک فیلیپس هستند.  هر دو فرزند او فاقد القاب سلطنتی هستند چرا که فرزند یک شاهزاده مونث هستند و پدرشان هم از پذیرش لقب کنتی در هنگام ازدواج با شاهزاده ان سر باز زد.
بزرگ‌ترین نوه ملکه هم که پسر بزرگ شاهزاده ان است، یعنی پیتر فیلیپس، دو دختر از همسرش آتم کلی دارد، سوانه و آیلا.
زارا تیندال، دختر شاهزاده ان هم یک ورزشکار موفق است و یک مدال برنز از المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ کسب کرده‌است.  او همسر بازیکن پیشین راگبی، مایک تیندال است و دختری به اسم میا گریس دارد.
در حال حاضر ترتیب ولایتعهدی در خاندان سلطنتی بریتانیا به این شرح است:
1- شاهزاده ولز، چارلز
2- دوک کمبریج، شاهزاده ویلیام
3- شاهزاده جرج از کمبریج
4- شاهزاده شارلوت از کمبریج
5- شاهزاده هری از ولز
6- شاهزاده اندرو، کنت یورک
7- شاهزاده بئاتریس از یورک
8- شاهزاده یوجین از یورک
9- کنت وسکس، شاهزاده ادوارد
10-جیمز، وایکانت سورن، پسر ادوارد
11-لیدی لوییز ویندزور، دختر ادوارد
12- ان، شاهزاده سلطنتی
13-پیتر فیلیپس، پسر ان
14- ساوانه فیلیپس، نوه ان
15-آیلا فیلیپس، نوه ان
16زارا تیندال، دختر ان

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.